Niemcy – stowarzyszenia domagają się obowiązku redukcji mleka
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Niemcy – stowarzyszenia domagają się obowiązku redukcji mleka

06.05.2020autor: Dorota Kolasińska

BUND Naturschutz Bayern, AbL i BDM apelują o wdrożenie pakietu środków, które wprowadzą obowiązek ograniczenia ilości produkowanego mleka. Zamierzają podjąć działania na szczeblu Komisji Europejskiej...

BUND Naturschutz (BN), wraz z AbL i BDM, apelują o wprowadzenie pakietu środków, które zachęciły by producentów mleka do ograniczenia produkcji. Według Richarda Mergnera, prezesa BN ilość mleka musi być dostosowana do europejskich potrzeb i dalej zmniejszana. 

W Niemczech mleczarnie ekologiczne nie mają trudności ze sprzedażą i rynkami zbytu, gdyż nie jest to produkt posiadający duże nadwyżki, w przeciwieństwie do mleka nie ekologicznego. Ceny mleka spadają, Niemców dotyka kryzys za kryzysem.

– Tak długo, jak soja z zagranicy będzie wykorzystywana do produkcji mleka, a tłuszcz palmowy będzie częścią taniej paszy dla cieląt, produkcja mleka nie będzie zrównoważona. Kryzys jest ostrzeżeniem, że należy w końcu zająć się fundamentalnymi zmianami w produkcji mleka - powiedział Mergner.

Jak informuje niemiecki topagrar.com Manfred Gilch, przewodniczący Federalnego Związku Niemieckich Rolników Mleczarskich (BDM) w Bawarii twierdzi, że z ekonomicznego punktu widzenia głupotą jest wytwarzanie produktów, na które nie ma popytu, marnowanie cennych zasobów w celu przechowywania niepotrzebnych produktów subsydiowanych z podatków. Uważa, że to, czego teraz pilnie potrzebujemy, to podstawa prawna instrumentów kryzysowych dla rynku mleka w UE, dzięki którym ilości mleka w UE mogą być organizowane i tymczasowo dostosowywane do spadku popytu. Gilh podkreślił, że interwencja na rynku mleka, a więc dopłaty do przechowywania OMP to jedynie dbanie o interesy operatorów magazynów i zakładów mleczarskich, a nie o rolników.

Josef Schmid, przewodniczący grupy roboczej ds. rolnictwa (AbL) z Bawarii, z zadowoleniem przyjął fakt, że niektóre mleczarnie podjęły inicjatywę i poprosiły swoich członków o dyscyplinę w zmniejszeniu produkcji.

Zachodni sąsiedzi zamierzają pilnie podjąć działania na szczeblu UE, aby obowiązkowo ograniczyć produkcję mleka, aby ustabilizować rynek. 

oprac. dkol na podst. topagrar.com
autor Dorota Kolasińska

Dorota Kolasińska

<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Bydło mleczne

Polski buhaj na podium oceny wartości hodowlanej

W ostatniej, kwietniowej ocenie wartości hodowlanej buhajów polski buhaj, pierwszy raz w erze oceny genomowej, zajął pierwsze miejsce, bijąc na łopatki tysiące buhajów hodowlanych. 

czytaj więcej
Bydło mleczne

Wielka Brytania: miliony litrów wylanego mleka

Rolnicy w Wielkiej Brytanii byli zmuszeni do wylania kilku milionów litrów mleka ze względu na brak odbioru przez mleczarnie lub bardzo niskie ceny surowca. Mleko wylewane jest do kanalizacji i na pola jak … gnojowica. 

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Ceny mleka w marcu

Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane o cenach skupu. Ile przeciętnie za biały surowiec oferowały mleczarnie w marcu 2020 roku?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)