Gdzie kupić lub zjeść wołowinę prosto od rolnika? Powstaje mapa punktów!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Gdzie kupić lub zjeść wołowinę prosto od rolnika? Powstaje mapa punktów!

07.04.2021autor: Dorota Kolasińska

Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego w ramach projektu Najlepsza Polska Wołowina przygotowuje mapę z punktami, gdzie konsument będzie mógł kupić i zjeść wołowinę pochodzącą wprost z gospodarstwa. Na razie trwa zbiórka danych. 

Niebawem na stronie Najlepsza Polska Wołowina pojawi się zakładka, w której konsument znajdzie najbliższy punkt, gdzie będzie mógł kupić wołowinę bezpośrednio z gospodarstwa lub zjeść na mieście danie przygotowane z takiej wołowiny. Na razie Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego zbiera dane osób zajmujących się produkcją, sprzedażą lub przyrządzaniem takiej wołowiny. 

– W związku z tworzeniem mapy lokali, sklepów oraz punktów sprzedaży bezpośredniej wołowiny pochodzącej z polskich hodowli i gospodarstw zapraszamy wszystkich, którzy prowadzą tego rodzaju działalność do kontaktu poprzez komunikator Messenger. Niebawem na stronie najlepszapolskawolowina.pl pojawi się zakładka, gdzie bezpłatnie będziemy promować polskich rolników i przedsiębiorców. Zapraszamy – czytamy w informacji na Facebooku PZHiPBM. 

Mapa punktów i aplikacja


Najlepsza Polska Wołowina to projekt, gdzie będą gromadzone materiały dotyczące wołowiny – tej najlepszej, o walorach zdrowotnych i smakowych, na co zwracać uwagę przy doborze mięsa i jak dobrze przygotować wołowinę, żeby była stałym elementem naszej kuchni. Projekt jest skierowany przede wszystkim do konsumentów, aby pomóc im nauczyć się, jak szukać i znajdować na rynku najlepszą wołowinę z polskich gospodarstw. 

– Na stronie www.najlepszapolskawolowina.pl tworzymy mapę z gospodarstwami, gdzie można kupić wołowinę bezpośrednio od rolnika. Pracujemy też nad aplikacją na telefony komórkowe nie tylko z przepisami, ale również z możliwością uzyskania informacji o terminach dostaw, asortymencie i bieżącej ofercie rolników. Chcemy umożliwić konsumentom bezpośredni kontakt z producentami, skrócić łańcuch dostaw i zachęcić rolników do podejmowania nowych wyzwań. Chcemy również wspierać lokalne sklepy, restauracje, burgerownie, gdzie można kupić i zjeść polską wołowinę. Projekt realizowany jest w ramach Funduszu Promocji Mięsa Wołowego – tłumaczy Jacek Zarzecki, prezes PZHiPBM. 

dkol
autor Dorota Kolasińska

Dorota Kolasińska

<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności

Nowa ustawa o Inspekcji Weterynaryjnej: ubój bydła do 12 miesiąca życia na użytek własny?

Rząd planuje zezwolić na ubój bydła do 12 miesiąca życia na potrzeby własne. Do konsultacji została przesłana kompleksowa zmiana przepisów dotyczących Inspekcji Weterynaryjnej. 

czytaj więcej
Bydło mięsne

Ceny bydła – delikatne korekty stawek

W tym tygodniu zakłady w kwestii zmian w cennikach nie są solidarne. Niektóre podnoszą stawki, niektóre nie, a jeszcze inne obniżają. Ile płaci zakład w Twojej okolicy?

czytaj więcej

Konie hodowane z potrzeby serca

"Nie masz czasu i pieniędzy – kup sobie konia. Nadal nie będziesz miał czasu i pieniędzy, ale będziesz miał konia" – cytuje zasłyszane kiedyś powiedzenie Danuta Jaskółka-Grylewicz, która wie, że trzeba być pasjonatem tych zwierząt, jeśli chce się je utrzymywać, bo nie jest to dochodowy sposób na życie. Daje natomiast ogromną satysfakcję i poczucie wkładu w trwanie rasy, która odegrała i wciąż odgrywa ważną rolę w historii naszego kraju.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)