Zjednoczone Emiraty Arabskie zaznaczają swoją silną pozycje w eksporcie borówek
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Zjednoczone Emiraty Arabskie zaznaczają swoją silną pozycje w eksporcie borówek

28.04.2022autor: Patrycja Bernat

EGFT zajmuje się eksportem borówek uprawianych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W tym roku podpisał umowy na dostarczanie ich do między innymi Singapuru, Malezji oraz Hongkongu.

Sprzedawca świeżych produktów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – Elite Global Fresh Trading, podpisał właśnie umowy eksportowe, dzięki którym borówki dostarczone będą do Malezji, Singapuru oraz Hongkongu.

Wzrost produkcji o prawie 100 ton

Tegoroczne zbiory szacuje się na poziomie 290 ton, gdzie w roku 2021 było to 210 ton. Firma EGFT zajmuje się uprawą czterech ekskluzywnych odmian borówki na farmie Al Foah w Al Ain. Zajmuje ona powierzchnię 12 hektarów z 20 szklarniami. W każdej ze szklarni znajduje się 3350 roślin borówki oraz najnowsze rozwiązania zautomatyzowanej technologii.

EGFT coraz silnej wchodzi na rynek i zaznacza swoją siłę handlową, idąc w kierunku bezpieczeństwa żywnościowego. Firma znacznie skróciła swój czas dostawy
 z gospodarstwa na półki – przez co klient, ma gwarancję zachowania smaku i świeżości.

- Jako jedyny producent lokalnie uprawianych jagód w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dzięki inwestycjom w nasze gospodarstwa, nasze zwiększone zdolności produkcyjne pozwoliły nam zbudować zarówno siłę handlową, jak i nadal wspierać bieżący program bezpieczeństwa żywnościowego ZEA. Jesteśmy niezwykle dumni z naszej ekspansji na nowe rynki eksportowe, a międzynarodowi klienci mogą teraz cieszyć się naszymi wysokiej jakości odmianami borówki Elite Berry – powiedział dr Abdulmonem Almarzooqi, dyrektor generalny i członek zarządu Elite Agro.

W drodze do jakości i świeżości

Firma wdrożyła w procesie produkcyjnym kontrolę temperatury, tak aby produkty, które dotrą na półkę sklepową, pozostaną dalej i na dłużej świeże, nawet jeżeli trafiają do międzynarodowych klientów.


opr. BP
Źródło: Polskie sadownictwo/yasholding.ae
Fot: envatoelements

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>dziennikarz PWR Online, redaktor portali internetowych Grupy PWR</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Blisko 5000 hektarów borówki więcej!

W latach 2011-2021 globalna powierzchnia uprawy borówki wzrosła o dokładnie 4726 hektarów. Popularność uprawy borówki ciągle rośnie. 

czytaj więcej

Gruzińskie czereśnie trafią na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich

W lutym 2022 r. kilka gruzińskich firm wzięło udział w wystawie Gulfood 2022 w Dubaju. Jedna z firm zainteresowała kupców ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

czytaj więcej

Wszystko o podłożu popieczarkowym

Podłoże popieczarkowe może być potencjalnym zamiennikiem torfu w bezglebowej uprawie truskawki w ilości 10–25%, podłoże po uprawie shiitake w ilości 15% i 25%. Podłoże po uprawie boczniaka nie powinno stanowić więcej niż 25% podłoża.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)