Uzupełnienie konwencjonalnej ochrony roślin
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Uzupełnienie konwencjonalnej ochrony roślin

23.03.2022autor: Patrycja Bernat

Firma Corteva ogłosiła rozszerzenie oferty o produkty z serii linii biologicznej, wspierające rozwój i ochronę roślin, a tym samym uzupełniające konwencjonalne rozwiązania.

1 marca 2022 roku firma Corteva, ogłosiła rozszerzenie oferty o serię produktów z linii biologicznej. W ramach portfolio, pod nazwą Corteva biologicals, dostępne będą produkty mikrobiologiczne, nawozy organiczne, biologiczne środki ochrony roślin i preparaty feromonowe. Celem jest wspieranie producentów upraw ogrodniczych w dostosowaniu się do nowych wymagań rynku, w tym Zielonego Ładu.

Uzupełnienie konwencjonalnych rozwiązań

W ofercie znajdują się produkty pochodzenia naturalnego, których celem jest przede wszystkim uzupełnienie konwencjonalnych rozwiązań w ochronie roślin. Będzie to również wsparcie oczekiwań konsumentów w kwestii bezpieczeństwa żywności i realizacji zamierzeń w ramach zrównoważonego rozwoju Corteva Agriscience 2030.

Na rynku polskim, jako pierwsze z serii biologicals, dostępne są preparaty:

  • Utrisha™ N;
  • BlueN® ;
  • Kinsidro™ Grow.

- Produkty z linii biologicznej są odpowiedzią Cortevy na wyzwania, przed jakimi stoi obecnie rolnictwo. Naturalnie poprawiają wigor i zdrowotność roślin, a tym samym zwiększają plon. Wspieramy producentów, oferując im wszystkie dostępne narzędzia i pokazując jak je łączyć w celu uzyskania najlepszych wyników - mówi Przemysław Szubstarski, dyrektor Corteva Agriscience w Polsce.

r e k l a m a
- Na całym świecie, szczególnie w Europie, wycofywane są substancje czynne, z których rolnicy korzystali przez ostatnie lata. Aby ochronić uprawy i zapewnić konsumentom bezpieczną żywność, rolnicy będą coraz częściej korzystać z rozwiązań łączących ochronę konwencjonalną z biologiczną. Od rolników wymaga się również ograniczenia stosowania nawozów, aby poprawić jakość wód powierzchniowych i ograniczyć emisje gazów cieplarnianych – dodaje Szubstarski.

Mniejsza ilość zabiegów – pozytywny wpływ na plonowanie

Preparaty biologiczne stosowane jako uzupełnienie konwencjonalnych rozwiązań, pozwalają zmniejszyć liczbę zabiegów. Wpływają również pozytywnie na plonowanie, poprawiają ekosystem, strukturę gleby oraz wzmacniają różnorodność mikrobiologiczną.
Nawozy z serii biologicals mają działanie biostymulujące, pomagają roślinom pobierać składniki odżywcze, a następnie wykorzystać je w bardziej efektywny sposób. Efektem jest poprawiony metabolizm roślin, zwiększony potencjał plonotwórczy, a także pomagają roślinom lepiej reagować na stresy środowiskowe, takie jak braki wody, wysokie lub niskie temperatury. Biologiczne środki, które zawierają Beauveria bassiana, działają bezpośrednio na szkodniki, lub pośrednio, aktywując naturalnie mechanizmy obronne.
Więcej o preparatach firmy Corteva TUTAJ 

opr. Bernat Patrycja 
źródło: inf. pras. corteva
fot.: inf. pras. corteva

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>dziennikarz PWR Online, redaktor portali internetowych Grupy PWR</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Azot prosto z powietrza

3 marca w Ciechocinku firma Chemirol zorganizowała konferencję prasową, podczas której zaprezentowała BlueN. To nowy, innowacyjny produkt mikrobiologiczny, który dostarcza roślinom azot z powietrza.

czytaj więcej

Corteva Agriscience i kobiety z terenów wiejskich

Od 8 marca 2022 roku kobiety związane z gospodarstwem rolnym, mogą zgłaszać się do programu TalentA 2022. Celem projektu jest wsparcie kobiet działających w rolnictwie, poprzez zapewnienie im wiedzy z różnych dziedzin życia związanych z życiem na gospodarstwie rolnym. 

czytaj więcej

Corteva Agriscience wspiera kobiety z terenów wiejskich w Polsce

Od 8 marca 2022 roku kobiety związane z gospodarstwem rolnym, mogą zgłaszać się do programu TalentA 2022. Celem projektu jest wsparcie kobiet działających w rolnictwie, poprzez zapewnienie im wiedzy z różnych dziedzin życia związanych z życiem na gospodarstwie rolnym. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)