Spadek sprzedaży sałat po wybuchu pandemii?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Spadek sprzedaży sałat po wybuchu pandemii?

07.04.2020

Po wprowadzeniu obostrzeń związanych z epidemią odczuwalny był spadek sprzedaży sałaty, jednak po kilku dniach sprzedaż znowu zaczęła rosnąć, chociaż nie osiągnęła jeszcze poziomu sprzed pandemii.

Najbardziej doskwierające problemy w firmie

Jarosław Korman, dyrektor handlowy w firmie Eisberg twierdzi, że obecna sytuacja jest nietypowa, ale firma w pełni zdaje sobie sprawę z jej powagi. 

- Podczas pandemii dużo mówi się o zachowaniu czystości i bezpieczeństwa - w naszych zakładach dbamy o najwyższe standardy higieny. Stosowaliśmy je zawsze i pandemia nie ma na to wpływu. Oczywiście wdrożyliśmy też dodatkowe rozwiązania - w zakładzie pojawiło się więcej punktów dezynfekcji rąk, przeprowadziliśmy szkolenia pracowników z zasad higieny i wyposażyliśmy ich w dodatkowe środki higieniczne. - komentuje Jarosław Korman

Osoby z grup ryzyka zostają w domu, a ponadto wprowadziliśmy godzinną przerwę między zmianami, celem uniknięcia kontaktów między pracownikami. Nasza produkcja jest jednak w większości zautomatyzowana i surowiec po kilkuetapowym procesie mycia nie ma już kontaktu z ludźmi. Takimi informacjami chcemy dzielić się na bieżąco z naszymi odbiorcami i konsumentami, jak również aktywnie reagować na wszelkie zmiany. Sytuacja w naszym zakładzie jest stabilna, ale myślimy o tych, którzy takiego komfortu nie mają. Postanowiliśmy co tydzień wysyłać paletę owoców do hospicjum w Nowogrodźcu. Chcemy chociaż w taki sposób wspomóc naszą dzielną służbę zdrowia. - dodaje przedstawiciel firmy Eisberg.

Sprzedaż sałaty w związku z koronawirusem

Na początku sytuacji wywołanej pandemią, po wprowadzeniu obostrzeń, spadek sprzedaży sałat był odczuwalny. Po kilku dniach sprzedaż znowu zaczęła rosnąć, chociaż nie osiągnęła jeszcze poziomu sprzed epidemii. 

- Naszego asortymentu w żaden sposób nie zmieniamy. Uważam, że obecnie pakowane, myte sałatki są dużo bezpieczniejsze. Za sięganiem po nie przemawia także to, że dystrybuujemy je za pośrednictwem dużych sieci handlowych, gdzie są sprzedawane na dedykowanych stoiskach. - uważa Jarosław Korman

Zmiana zachowań konsumenckich

Według Pana Kormana konsumenci będą chętniej sięgać po produkty bezpieczne - Nasze metody produkcyjne gwarantują najwyższą, potwierdzoną jakość. Już teraz da się również zaobserwować, że klienci dużo chętniej sięgają po zdrowe produkty, które pomogą im wzmocnić układ odpornościowy. Codzienne spożywanie warzyw i owoców to dobry pomysł, tym bardziej że nasz asortyment jest bardzo różnorodny – proponujemy wiele rodzajów sałat i sałatowych mieszanek. - mówi przedstawiciel firmy Eisberg

źródło: wiadomoscihandlowe.pl

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Czy osoba spoza rolnictwa może odziedziczyć gospodarstwo?

Ojciec zmarł w 2000 r. Zostało po nim gospodarstwo rolne, które w części uprawiam ja, a w części brat. Dopiero teraz zajęliśmy się sprawami spadkowymi. Czy brat, który mieszkał i pomagał w gospodarstwie, ale pracował poza rolnictwem, może odziedziczyć część gospodarstwa?

czytaj więcej

MRiRW: Ułatwienia dla rolników posiadających pola po dwóch stronach granicy

Rolnicy, posiadający pola po dwóch stronach granicy będą mogli ją przekraczać bez obowiązku kwarantanny. MRiRW wprowadza ułatwienia.

czytaj więcej

Wszystko o podłożu popieczarkowym

Podłoże popieczarkowe może być potencjalnym zamiennikiem torfu w bezglebowej uprawie truskawki w ilości 10–25%, podłoże po uprawie shiitake w ilości 15% i 25%. Podłoże po uprawie boczniaka nie powinno stanowić więcej niż 25% podłoża.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)