Sezon na polskie pomidory – ponadprzeciętny smak i jakość
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Sezon na polskie pomidory – ponadprzeciętny smak i jakość

05.05.2022autor: Patrycja Bernat

Polskie pomidory szklarniowe możemy już jeść na przełomie marca i kwietnie. Jednak ze względu na ilość światła najsmaczniejsze będą te zbierane od maja do później jesieni. Polskie pomidory od zawsze wyróżniają się jakością i wyjątkowym smakiem.

Sezon na polskie pomidory trwa już od dobrego miesiąca z upraw szklarniowych. Jednak wszyscy czekamy na te zbierane od maja do później jesieni. Ze względu na znacznie większą ilość światła wyróżniają się jakością i wyjątkowym smakiem.

Wartości odżywcze

Co znajdziemy w pomidorach? Wiele cennych składników takich jak potas, wapń, magnez, żelazo. Są bogate w likopen, który jest odpowiedzialny za czerwoną barwę pomidorów. Znacznie ilości witaminy C, witaminy E i B oraz beta-karoteny.
Pomidory to również produkt dietetyczny. Przeciętny pomidor o masie 100 gramów zawiera około 15 kcal, dodatkowo dostarczamy błonnik i niewielkie ilości cukrów.


Polskie pomidory – pamiętajmy o pochodzeniu

Zawsze starajmy się wybierać nasze rodzime produkty. Jest to gwarancja smaku, jakości.

r e k l a m a
- Przede wszystkim sadzimy dobre smakowo odmiany, które dodatkowo świetnie wyglądają. Polski pomidor jest świeży, zerwany prosto z krzaka, nie traci walorów smakowych przez schładzanie, przez długi transport. Polski pomidor jest blisko klienta. My dzisiaj go zrywamy, a jutro jest na półce
w sklepie-mówi Robert Kociszewski ze Stowarzyszenia Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami.

Polska – czołowy producent pomidorów

Roczne zbiory pomidorów w Polsce to wartość około 1 miliona ton. 75% produkcji pochodzi z upraw pod osłonami. Najbardziej popularny w Polsce jest pomidor malinowy.
Według badań realizowanych przez Kantar dla Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw pomidory są najczęściej, obok ziemniaków, jedzonym przez Polaków gatunkiem warzyw.

Statystyki:

  • w 2021 roku, co najmniej raz w tygodniu spożywało je 91% badanych, a tylko co setny (1%) nie jadł ich wcale;
  • ponad połowa badanych (51%) deklaruje, że w sezonie spożywa pomidory kilka razy w tygodniu, a aż 24% - codziennie lub prawie codziennie.


Źródło: Biuro Prasowe - Moc Polskich Warzyw
Fot: Biuro Prasowe - Moc Polskich Warzyw / envatoelements
autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>dziennikarz PWR Online, redaktor portali internetowych Grupy PWR</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Różnorodność z Lenartowic - Rodzina Bartczaków

Samo wieczorne i poranne przykrywanie i odkrywanie agrowłóknin w tunelach zajmuje półtorej godziny. Przyspieszanie warzyw przy tak dużym areale i różnorodności produkcji oraz ich bezpośrednia sprzedaż to wielkie wyzwanie dla rodziny Bartczaków.

czytaj więcej

Niedobór witaminy D? Odpowiedzią będą pomidory

Naukowcy znaleźli sposób na zwiększenie poziomu witaminy D w owocach pomidora.

czytaj więcej

Jakie są aktualne ceny ogórków i pomidorów na targowiskach?

Na Rynku Wildeckim w Poznaniu, pojawiły się już ogórki i pomidory z uprawy szklarniowej. Możemy zatem zaopatrzyć się w polskie produkty. Jakie są ceny warzyw i owoców? O co pytają i czego szukają klienci detaliczni? Jaka przyszłość czeka lokalne ryneczki?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)