Rusza kolejny nabór wniosków na tworzenie grup i organizacji producentów. Otrzymać można nawet 100 tys. euro rocznie
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rusza kolejny nabór wniosków na tworzenie grup i organizacji producentów. Otrzymać można nawet 100 tys. euro rocznie

04.05.2022autor: Patrycja Bernat

Od dnia 4 maja 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmować będzie wnioski o dofinansowanie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Otrzymać można nawet do 100 tys. euro rocznie.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w dniach od 4 maja do 17 czerwca przyjmować będzie wnioski o dofinansowanie „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Otrzymać można nawet do 100 tys. euro rocznie, a finansowanie obejmować ma okres pięciu lat. Wsparcie pochodzi z budżetu PROW na lata 2014 – 2020.

Do kogo skierowana jest pomoc?

  • Z pomocy skorzystać mogą nowe grupy producentów rolnych, uznanych z dniem 1 czerwca 2021 r. na podstawie ustawy z 15 września 2000 r. o grupach producentów rolnych i ich związkach. Grupa taka musi składać się z osób fizycznych, które prowadzą działalność jako mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo.
  • Organizacje producentów, uznane na podstawie przepisów ustawy z 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych albo ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych.
r e k l a m a

Kto wsparcia nie otrzyma?

Wsparcia nie otrzymają podmioty zrzeszające producentów drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz owoców i warzyw.

Jak realizowana będzie pomoc? Ile wynosi?

Pomoc realizowana będzie w formie rocznych płatności, które obowiązywać mają przez okres pięciu lat.
Wysokość wsparcia wynosi:

  • w pierwszym roku – 10 proc. przychodów netto;
  • w drugim – 9 proc.;
  • w trzecim – 8 proc.;
  • w czwartym – 7 proc.;
  • w piątym – 6 proc.

Limit przyznawanych środków finansowych to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu.

Gdzie składać wnioski?

W oddziałach regionalnych ARiMR w terminie 4 maja-17 czerwca 2022 r. można składać wnioski. Dokumenty można dostarczyć osobiście, przesłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub złożyć elektronicznie za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.
Do tej pory z tej formy pomocy skorzystało już 1,2 tys. podmiotów i organizacji rolnych. Z PROW na lata 2014 – 2022 ARiMR wypłaciła łącznie 637,5 mln zł. W rejestrze Agencji widnieje aktualnie 738 aktywnych grup producentów.

Więcej informacji TUTAJ

opr. Bernat Patrycja
Źródło: GOV.pl
Fot: envatoelements

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>dziennikarz PWR Online, redaktor portali internetowych Grupy PWR</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

100 tys. euro rocznie. Rusza kolejny nabór na tworzenie grup i organizacji producentów

W okresie od 4 maja do 17 czerwca będzie możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Można otrzymać nawet 100 tys. euro rocznie.

czytaj więcej

Do 100 tys. euro dotacji dla grup producentów rolnych w 2022. Jak je zdobyć?

Od 4 maja do 17 czerwca 2022 r. ARiMR będzie przyjmowała wnios­ki o dofinansowanie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” z PROW. Można otrzymać nawet 100 tys. euro rocznie przez kolejnych pięć lat. Wsparcie pochodzi z budżetu PROW na lata 2014–2020.

czytaj więcej

Plan uproszczeń dla grup producenckich

Rolnicy, którzy planują założenie grupy producenckiej, będą mieli łatwiej. Rząd pracuje nad uproszczeniem procesu. Zmiany będą dotyczyły m.in. rezygnacji z podawania danych osobowych lub danych ewidencyjnych działek, które już się znajdują w zasobach ARiMR.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)