100 tys. euro rocznie. Rusza kolejny nabór na tworzenie grup i organizacji producentów
r e k l a m a
Partnerzy portalu

100 tys. euro rocznie. Rusza kolejny nabór na tworzenie grup i organizacji producentów

04.05.2022autor: Patrycja Bernat

W okresie od 4 maja do 17 czerwca będzie możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Można otrzymać nawet 100 tys. euro rocznie.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w dniach od 4 maja do 17 czerwca przyjmować będzie wnioski o dofinansowanie „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Otrzymać można nawet do 100 tys. euro rocznie, a finansowanie obejmować ma okres pięciu lat. Wsparcie pochodzi z budżetu PROW na lata 2014 – 2020.

Do kogo skierowana jest pomoc?

  • Z pomocy skorzystać mogą nowe grupy producentów rolnych, uznanych z dniem 1 czerwca 2021 r. na podstawie ustawy z 15 września 2000 r. o grupach producentów rolnych i ich związkach. Grupa taka musi składać się z osób fizycznych, które prowadzą działalność jako mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo.
  • Organizacje producentów, uznane na podstawie przepisów ustawy z 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych albo ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych.
r e k l a m a

Kto wsparcia nie otrzyma?

Wsparcia nie otrzymają podmioty zrzeszające producentów drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz owoców i warzyw.

Jak realizowana będzie pomoc? Ile wynosi?

Pomoc realizowana będzie w formie rocznych płatności, które obowiązywać mają przez okres pięciu lat.
Wysokość wsparcia wynosi:

  • w pierwszym roku – 10 proc. przychodów netto;
  • w drugim – 9 proc.;
  • w trzecim – 8 proc.;
  • w czwartym – 7 proc.;
  • w piątym – 6 proc.

Limit przyznawanych środków finansowych to 100 tys. euro w każdym roku pięcioletniego okresu.

Gdzie składać wnioski?

oddziałach regionalnych ARiMR w terminie 4 maja-17 czerwca 2022 r. można składać wnioski. Dokumenty można dostarczyć osobiście, przesłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub złożyć elektronicznie za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.
Do tej pory z tej formy pomocy skorzystało już 1,2 tys. podmiotów i organizacji rolnych. Z PROW na lata 2014 – 2022 ARiMR wypłaciła łącznie 637,5 mln zł. W rejestrze Agencji widnieje aktualnie 738 aktywnych grup producentów.

Więcej informacji TUTAJ

opr. Bernat Patrycja
Źródło: GOV.pl
Fot: envatoelements

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>redaktor portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ostatni tydzień na złożenie wniosku na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”

Do dnia 17 czerwca 2022 r. w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można ubiegać się o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

czytaj więcej

Niedługo mija termin składania wniosków na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”

Wniosek o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” wraz z planem biznesowym należy złożyć do dnia 17 czerwca 2022 r.

czytaj więcej

Rusza kolejny nabór wniosków na tworzenie grup i organizacji producentów. Otrzymać można nawet 100 tys. euro rocznie

Od dnia 4 maja 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmować będzie wnioski o dofinansowanie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Otrzymać można nawet do 100 tys. euro rocznie.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)