Rolnicy są zmuszeni sprzedawać warzywa na Krym za grosze
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rolnicy są zmuszeni sprzedawać warzywa na Krym za grosze

27.05.2022autor: Patrycja Bernat

W regionie Chersoniu rolnicy są zmuszeni sprzedawać warzywa na Krym za grosze. Z tego faktu najbardziej zadowoleni są Rosjanie.   

Serhij Khan, zastępca chersońskiej rady regionalnej i dobrowolny doradca szefa OBA do spraw terroryzmu, poinformował, że rolnicy z rejonów Chersonia są zmuszeni do sprzedaży swoich warzyw za grosze.
- Rosjanie na Krymie są zadowoleni z tanich wczesnych warzyw sprowadzanych z regionu Chersoniu. Produkty smakują i są sprzedawane po znacznie niższych cenach – napisał Hlan.


Jednak, jak podkreślił, nikogo tam nie obchodzi, że to skradziona praca i plony narodu ukraińskiego. Region Chersoniu to region rolniczy, który dostarczał warzywa do całego kraju. Najpierw rosyjscy najeźdźcy odcięli tymczasowo okupowany region Chersoniu od reszty Ukrainy, a następnie zmusili ich do sprzedaży warzyw za grosze, skutecznie je okradając.
- W przypadku śmierci i żalu innych ludzi – najeźdźcy cieszą się tanimi i skradzionymi warzywami – powiedział Hlan.
W obwodzie chersońskim w Kachowce rosyjscy najeźdźcy zmuszają rolników do podpisywania wniosków o „działalność rolniczą” w celu uzyskania pozwolenia na nawadnianie pól.
Rolnicy w okupowanym regionie Chersoniu są straszeni przez wroga „nacjonalizacją”, jeśli nie otrzymają pozwolenia od „władz” i nie zapłacą „podatków” w nieznane miejsce.
Niektórzy rolnicy w ogóle nie szli na wiosenne prace polowe, niektórzy - pracują nad własnymi zapasami paliwa, nawozów, a są tacy, którzy współpracują z wrogiem i kupują surowce od najeźdźców.
Rolnicy pracują pod presją rosyjskich najeźdźców, maszyny są odbierane rolnikom, a pola są eksploatowane. W regionie Chersoniu najeźdźcy rosyjscy pozwolili rolnikom siać tylko zboże i słonecznik i żądają, aby rolnicy zgodzili się na nieodpłatne przekazanie 70% przyszłych zbiorów.

Źródło: ukrinform.ua
Fot: envatoelements - poglądowe

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>dziennikarz PWR Online, redaktor portali internetowych Grupy PWR</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Pozostałości azotanów – jak działać, by zebrać plon w wymaganych normach?

Problem pozostałości azotanów dotyczy wielu gatunków, ale głównie warzyw liściowych i marchwi. Jak działać, by zbierać plon jakością nieodbiegający od wymaganych norm?

czytaj więcej

Siewy na czas, deficyt opadów – jakie są prognozy dla owoców i warzyw na rok 2022?

Zdaniem analityków Credit Agricole deficyt opadów pozwoli utrzymać stały poziom cen, nie ma co liczyć na ich spadek. Co jeszcze wpływa na sytuację rynkową polskich owoców i warzyw? 

czytaj więcej

Anna i Dariusz zaczynali od 4 krów. Teraz mają setkę i wysoką wydajność! Skąd ten sukces?

Choć Anna i Dariusz Prejsowie doją prawie 100 krów, to nie zatrudniają pracowników, a pomagają im dzieci, których mają siedmioro, podczas naszej wizyty wszystkie były w szkole. Hodowcy za poprzedni rok osiągnęli 7. miejsce pod względem wydajności z obory w powiecie mławskim. Od przeciętnej krowy udoili 11 657 kg mleka w 305 dni laktacji przy zawartości 3,91% tłuszczu i 3,40% białka. Jednak szybko poprawili ten wyśrubowany wynik, wszak obecnie średnia wydajność wzrosła do poziomu prawie 11 900 kg mleka.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)