Nielegalny przewóz hiszpańskich… warzyw?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nielegalny przewóz hiszpańskich… warzyw?

16.02.2022autor: Martyna Olszewska

Z Hiszpanii wraz z warzywami przemycano narkotyki. Przemytnicy ukryli ponad 200 kg marihuany i 50 kg haszyszu m.in. w skrzyniach z pomidorami. Sprawą zajęli się policjanci CBŚP i Zentrale Kriminalinspektion Braunschweig.

Policjanci z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji ustalając sposób działania zorganizowanej, międzynarodowej grupy przestępczej dotarli do informacji z której wynikało, że funkcjonariusze Zentrale Kriminalinspektion Braunschweig Fachkommissariat Organisierte Kryminalitat prowadzą równolegle działania dotyczące tych samych osób. 
Przemyt środków odurzających z Hiszpanii skierowany był do innych krajów Unii Europejskiej, w tym do Polski. Dzięki połączeniu sił służb, po kilkunastu dniach, jeszcze pod koniec zeszłego roku niemieccy policjanci zatrzymali mężczyznę przewożącego ponad 60 kg marihuany, która najprawdopodobniej miała trafić na rynek niemiecki.

Czy to aby na pewno przewóz pomidorów?

Podczas minionego weekendu niemieccy funkcjonariusze, przy wsparciu policjantów CBŚP, przejęli w okolicach Hamburga kolejny nielegalny transport. W naczepie samochodu ciężarowego w skrzyniach z pomidorami znajdowało się aż 143 kg marihuany oraz 50 kg haszyszu. Z ustaleń policjantów wynika, że narkotyki zostały przewiezione z Hiszpanii do Niemiec, a stamtąd miały trafić na teren Skandynawii.

Wszyscy zatrzymani zostali aresztowani

Pełen profesjonalizm i ogromny nakład pracy ze strony funkcjonariuszy polskiej i niemieckiej policji poskutkował zatrzymaniem i aresztowaniem osób zaangażowanych w gang narkotykowy. Miejmy nadzieję, że podczas kolejnego przewozu transportowane będą tylko pomidory.

oprac. Martyna Olszewska
źródło: cbsp.policja.pl
fot. archiwum CBŚP

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Czy pomidory staną się znakiem rewolucji żywnościowej? Na czym polega edycja genów w rolnictwie?

Naukowcy zastanawiają się czy i w jaki sposób uda się dostosować rośliny do zmieniających się warunków klimatycznych (wzrost temperatury, ekstremalne zjawiska pogodowe)? Czy pomocna może być w tym edycja genów? Jaka roślina jest modelową pod tym względem dla naukowców?

czytaj więcej

Wszystko o podłożu popieczarkowym

Podłoże popieczarkowe może być potencjalnym zamiennikiem torfu w bezglebowej uprawie truskawki w ilości 10–25%, podłoże po uprawie shiitake w ilości 15% i 25%. Podłoże po uprawie boczniaka nie powinno stanowić więcej niż 25% podłoża.

czytaj więcej

Odmiany marchwi dla przetwórstwa – zapraszamy na spotkanie

Na pokaz plonowania, jakości surowca i wartości przetwórczej odmian marchwi jadalnej hodowli zapraszają PNOS Ożarów Mazowiecki i Masfrost Ziębice.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)