Arla znów o krok przed innymi
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Arla znów o krok przed innymi

23.01.2022autor: Artur Puławski

Szwedzko-duński koncern będący największym producentem przetworów mlecznych w Skandynawii, zrzeszający ok. 8500 szwedzkich, duńskich i niemieckich członków – dostawców przedstawił nową pięcioletnią strategię „Future26” z budżetem 4 miliardów euro.

Co obejmuje strategia Arli „Future26”?

Kwota ma zostać przeznaczona na wdrażanie nowych strategii – w obszarach zrównoważonego rozwoju, cyfryzacji, nowych technologii produkcji i rozwoju produktów. Celem jest m.in. wzrost marki o 3–4% rocznie.

Wśród wyzwań jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 63% zamiast dotychczasowych 30% do 2030 roku. W tym celu spółdzielnia chce przyspieszyć przejście na zieloną energię elektryczną (flota bez paliw kopalnych), wprowadzić wszystkie opakowania recyklingowe, a tworzywa sztuczne zastąpić opakowaniami opartymi na włóknach.

Artur Puławski
Zdjęcie: Unsplash

Artykuł ukazał się w magazynie Elita Dobry Hodowca 6/2021 na str. 5. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na Elicie:  Zamów prenumeratę.

autor Artur Puławski

Artur Puławski

Analityk rynku mleczarskiego, współpracuje z redakcjami Tygodnika Poradnika Rolniczego, czasopisma "Elita Dobry Hodowca" oraz portalem mleko24.pl

Analityk rynku mleczarskiego, współpracuje z redakcjami Tygodnika Poradnika Rolniczego, czasopisma "Elita Dobry Hodowca" oraz portalem mleko24.pl

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Rekordowe ceny mleka. Gdzie rolnicy dostali powyżej 2 zł/litr mleka?

Według GUS, ceny mleka w skupie wzrosły o 20 procent rok do roku. Po raz pierwszy cena skupu w jednym z województw przekroczyła 2 zł/litr. Jednak koszty produkcji wzrosły w znacznie większym stopniu na co wpływ ma ogromny wzrost cen nawozów, prądu, paszy czy folii do balotów. 

czytaj więcej

Mlekovita osiągnęła ponad 6 mld złotych przychodu za 2021

17 grudnia 2021 roku w Hotelu Odessa w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Spółdzielnię Mleczarską Mlekovita.

czytaj więcej

Rynek mleczarski: dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze?

W nawiązaniu do listu Regionalnego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka we Wrocławiu przedstawiamy informację na temat wzrostu kosztów wśród przetwórców mleka. Ceny produktów mleczarskich zarówno w skali kraju, jak i na rynkach światowych nieustannie rosną. Jednak przetwórstwo mleka staje się coraz mniej opłacalne. Rentowność mleczarni w pierwszym półroczu 2021 r. zmniejszyła się do około 2% i nadal spada, głównie ze względu na rosnące ceny energii i paliw. Stopniały też wyniki osiągane przez spółdzielnie mleczarskie. Wobec tego dlaczego jest tak źle skoro jest tak dobrze?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)