Pod Kołem padło 14 koni na pastwisku. Jak do tego doszło?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Pod Kołem padło 14 koni na pastwisku. Jak do tego doszło?

10.06.2021

Policja wspólnie z powiatowym inspektoratem weterynarii wyjaśniają, jak doszło do nagłej śmierci aż 14 koni na jednym z pastwisk w miejscowości Tury (woj. wielkopolskie). Co mogło doprowadzić do śmierci zwierząt?

Koło: na pastwisku w Turach padło 14 koni

W środę 9 czerwca 2021 roku służby zostały powiadomione o nagłej śmierci kilkunastu koni na jednym z pastwisk w Turach (woj. wielkopolskie). Na miejscu okazało się, że nie żyje już 9 koni, a kolejne 6 znajduje się w stanie agonalnym. Weterynarz zdecydował się ratować te, które jeszcze miały szansę na przeżycie. Niestety, w ciągu kilku godzin kolejne 5 koni padło a jeden wciąż walczy o życie.

r e k l a m a

Sekcja zwłok konia ma wyjaśnić przyczyny gwałtownego padnięcia niemal całego stada

Sprawą zainteresowała się policja, która stara się wyjaśnić, co doprowadziło do śmierci zwierząt i dotkliwej straty dla właściciela koni. Jedną z hipotez branych pod uwagę przez śledczych jest zatrucie spowodowane wodą, do której konie miały swobodny dostęp.

Czy rzeczywiści to zatruta woda stanowiła przyczynę śmierci zwierząt? Odpowiedź na to pytanie być może będzie znana po tym, jak śledczy uzyskają ekspertyzę z sekcji zwłok jednego z koni.

Michał Czubak
fot. Pixabay

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Koniec ukrywania się w lesie. Byk i jałówka z gminy Borowie wróciły do gospodarstwa

Osiem miesięcy na wolności przeżyły byk i jałówka, które jesienią ub. roku uciekły rolnikowi z gminy Borowie. O ujęciu zwierząt, które przetrwały zimę w lasach na pograniczu powiatów garwolińskiego i łukowskiego poinformował wójt tej gminy. 

czytaj więcej

Życie chłopa warte 3 konie? Jak wyglądało życie na wsi w czasach pańszczyzny

Czy chłop pańszczyźniany mógł wytoczyć proces szlachcicowi? Jakie prawa mieli chłopi w zaborze rosyjskim? Kto sprzeciwiał się zniesieniu pańszczyzny i co o chłopach pisano w wielkopolskim XIX-wiecznym periodyku? O tym dyskutowano podczas II seminarium „Chłop – niewolnik?” zorganizowanego w wirtualnej rzeczywistości przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)