Dlaczego nie będzie protestu rolników w Brukseli?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Dlaczego nie będzie protestu rolników w Brukseli?

09.12.2021autor: Kamila Szałaj

13 i 14 grudnia tysiące unijnych rolników miało zablokować Brukselę. Protest w tym terminie się jednak nie odbędzie. Dlaczego?  

Tysiące unijnych rolników miało protestować w Brukseli przeciwko Zielonemu Ładowi. Strajk zapowiadany na 13 i 14 grudnia jednak się nie odbędzie. Organizator, czyli #EUnitedAgri podjął decyzję o zmianie terminu organizacji protestu.

r e k l a m a

Dlaczego nie będzie protestu rolników w Brukseli?

Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej i jeden z inicjatorów manifestacji decyzję o zmianie terminu tłumaczy rosnącą liczbą przypadków zakażeń koronawirusem w Europie. 

- Na trwającym do późnych godzin nocnych, posiedzeniu Zarządu #EUnitedAgri podjęliśmy decyzję o przełożeniu zapowiedzianego na 13. i 14. grudnia protestu rolników w Brukseli. W trosce o powodzenie tego ważnego projektu, zdrowie uczestników stawiamy na pierwszym miejscu – wyjaśnia Wójcik. 

Poza tym o przesunięciu protestu zadecydowały względy bezpieczeństwa jego uczestników. Organizatorzy chcą lepiej przygotować strajk. Obawiają się bowiem, ze brukselska policja mogłaby użyć siły przeciwko tak dużej liczbie protestujących.  

- Usilne sugestie policji brukselskiej, kolejne komunikaty na temat rozwoju pandemii, a także zapowiedzi dotyczące planowanych lockdownów w kolejnych krajach, w tym w Belgii, zmuszają nas do zmiany kierunku planowanych działań – mówi Szczepan Wójcik Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej

Na kiedy został przesunięty protest rolników w Brukseli?

Jak czytamy w oświadczeniu na stronie Instytutu Gospodarki Rolnej, protest ma się odbyć na początku przyszłego roku. Daty jednak nie podano. 

#EUnitedAgri chce lepiej wykorzystać najbliższy czas do budowanie swoich struktur, aby stać się znaczącą siłą w Unii Europejskiej i reprezentacją rolników.

- Jako prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, organizacji, która wyszła z inicjatywą zjednoczenia europejskiego rolnictwa wobec zagrożenia, jakimi są szkodliwe projekty takie jak; zakaz chowu klatkowego, Fit For 55 oraz inne ograniczenia produkcji rolnej zapewniam, że spotkają się one ze zdecydowaną reakcją unijnych rolników skupionych wokół naszej, zorganizowanej wokół Polski inicjatywy. grupy antyhodowlane które dziś działają w Brukseli, mają zbyt duży wpływ na komisarzy oraz unijnych biurokratów. Decyzje podejmowane pod ich wpływem mają destrukcyjny wpływ na rolnictwo i rozwój gospodarczy poszczególnych państw Unii Europejskiej – ocenia prezes IGR.

Organizacja #EUnitedAgri zrzesza przedstawicieli rolników z 13 państw Unii Europejskiej. 

Kamila Szałaj

autor Kamila Szałaj

Kamila Szałaj

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

redaktor w zespole PWR Online, odpowiedzialna głównie za stronę www.tygodnik-rolniczy.pl

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Jaki jest okres i forma wypowiedzenia umowy dzierżawy gruntów rolnych?

Mam zawartą ustną umowę dzierżawy na czas określony. Niedawno właściciel poinformował mnie telefonicznie, że na wiosnę mam już nie obsiewać pola. Czy to zgodne z prawem?

czytaj więcej

Protest rolników w Belgii. Tysiące ciągników sparaliżowało kraj

Belgijscy rolnicy powiedzieli "dość"! Wczoraj tysiące ciągników blokowało miasta w tym kraju, by zaprotestować przeciwko ograniczeniom w stosowaniu azotu.

czytaj więcej

Plantatorzy buraków cukrowych protestują przeciwko obniżeniu płatności

Płatność do powierzchni uprawy buraka cukrowego w nowej WPR będzie mniejsza niż pierwotnie zakładano. W ocenie plantatorów pogłębi to nieopłacalność produkcji i zagrozi budowie Narodowego Holdingu Spożywczego, którego podstawą ma być Krajowa Spółka Cukrowa. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)