Zrównoważony rozwój, jakość i bezpieczeństwo – najczęściej poruszane tematy na tegorocznych targach Fruit Logistica
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Zrównoważony rozwój, jakość i bezpieczeństwo – najczęściej poruszane tematy na tegorocznych targach Fruit Logistica

22.03.2020

Targi Fruit Logistica przyciągają co roku wielu producentów z całego świata. Tegoroczna edycja upłynęła pod znakiem zrównoważonego rozwoju, identyfikowalności i bezpieczeństwa owoców.

Najwyższa jakość owoców oraz wysokie standardy produkcji, zbiorów i handlu to symbole rozpoznawcze europejskich producentów. Tak pozytywna opinia daje przewagę w przyciąganiu wymagających partnerów biznesowych i  konsumentów, zarówno z krajów europejskich, jak i rynku światowym. Okazją do zaprezentowania swoich produktów są targi Fruit Logistica.

Tegoroczna edycja targów Fruit Logistica

Za sprawą targów Fruit Logistica odbywających się w lutym Berlin ponownie został głównym ośrodkiem globalnego przemysłu owoców i warzyw. Wydarzenie to co roku cieszy się dużą popularnością i przyciąga europejskich oraz światowych producentów z ponad 90 krajów. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 3 300 wystawców oraz 72 000 kupujących, agentów oraz innych ekspertów z 135 krajów.

W tym roku szczególny nacisk położono na kwestie zrównoważonego rozwoju, identyfikowalności i bezpieczeństwa owoców w krajach europejskich. Taki dobór tematyki spowodowany był wdrażaniem przez Unię Europejską szczególnie rygorystycznych norm do monitorowania procedur zapewniania jakości.

Jakość europejskich produktów

Celem unijnego programu EU Fruits jest promowanie konsumpcji europejskich owoców w Europie. W ramach tego programu odwiedzający targi mieli okazję zapoznać się z ofertą producentów z Grecji i Cypru, a także zaczerpnąć wiedzy na temat owoców europejskich, takich jak kiwi, winogrona, wiśnie, brzoskwinie, morele, pomarańcze czy mandory (cyrpryjska krzyżowka mandarynki i pomarańczy).

Zainteresowanie gości wzbudziła także prelekcja profesora z Wydziału Nauk Rolniczych, Biotechnologii i Nauk o Żywności Uniwersytetu Cypryjskiego. Prof. George Manganaris przedstawił analizy konkretnych przypadków, pokazujące przewagę europejskiego modelu zarządzania łańcuchem wartości świeżych produktów nad innymi.

Dr Manganaris podkreślił, że kluczowymi elementami, zapewniającymi najwyższą jakość owoców europejskich, są zaawansowane protokoły produkcji, ściśle powiązane z innowacyjnymi systemami pozbiorczymi.

Więcej informacji o kampanii EU Fruits

Oprac. am
Fot. pixabay
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Zdrowie roślin – nowe ustawy regulujące pracę PIORiN

Dwie ustawy dotyczące zdrowia roślin oraz kontroli urzędowych weszły w życie. Nowe przepisy regulują pracę PIORiN.

czytaj więcej

Nowy rozpylacz MMAT dla rolnictwa i budowlanki

RDF to nowy rozpylacz deflektorowy od firmy MMAT Agro Technology. Produkt z przedsiębiorstwa w Wielkopolsce trafił już do sprzedaży.

czytaj więcej

Koniec z marnotrawstwem żywności - KOWR rozpoczął realizację projektu PROM

Z początkiem marca KOWR rozpoczął realizację jednego z zadań projektu PROM jakim jest „Opracowanie systemu monitorowania marnowanej żywności i efektywnego programu racjonalizacji strat i ograniczania marnotrawstwa żywności”.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)