Zagrożenia i zalecenia ochrony w sadach owocowych
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Zagrożenia i zalecenia ochrony w sadach owocowych

29.03.2022autor: Patrycja Bernat

Każdy sezon wegetacyjny ma swoją specyfikę i różni się od poprzedniego. Przy prognozowaniu zagrożeń związanych z agrotechniką na kolejny rok, należy wziąć pod uwagę zarówno problemy z ochroną, ale również przebieg pogody.

Pierwszą grupą „drobnych” szkodników, na którą trzeba będzie zwrócić uwagę będą różne gatunki mszyc, przędziorków i szpecieli. Jakie zabiegi wykonać, w jakich dawkach oraz w jakiej fazie wegetacji? To wszystko w artykule, który można pobrać tutaj:



Zachęcamy również do zakupu Programu Ochrony Roślin Sadowniczych


Bernat Patrycja
autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>redaktor portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Jakie herbicydy można stosować na plantacjach truskawki?

Kompleksowa, chemiczna ochrona przed chwastami na plantacjach truskawki staje się coraz bardziej uciążliwa. Wprowadzanie zmiany i wycofywane substancje czynne, sprawiają, że nasze możliwości się ciągle kurczą. Jakie herbicydy dopuszczone są do stosowania na plantacjach truskawki? 

czytaj więcej

Jakie herbicydy dopuszczone są do stosowania w sadach?

Zmiany rejestracyjne, wycofywanie substancji czynnych. Jakie herbicydy są dostępne w tym sezonie dla sadowników? 

czytaj więcej

Czy obronimy kaptan przed wycofaniem z rynku?

Z Polskiego rynku zniknęło już 68 preparatów fungicydowych. Kolejny na liście wycofywanych środków jest Kaptan. Jakie będą skutki jego braku na rynku dla sadowników? Czy uda się go wybronić?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)