Światowe trendy
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Światowe trendy

01.04.2020

Ponad 3300 wystawców oraz 72 tys. odwiedzających ze 135 krajów wzięło udział w tegorocznych targach Fruit Logistica (5–7 lutego, Berlin). Jakie tendencje obecnie panują w branży owocowo-warzywnej?

Tegoroczne targi odbyły się w cieniu rosnącego zagrożenia epidemiologicznego. Widać to było m.in. po nielicznych stoiskach chińskich, które w związku z ograniczeniami w podróży obywateli Chin świeciły pustkami. Sami organizatorzy wprowadzili dodatkowe środki bezpieczeństwa, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Mimo tego frekwencja dopisała, pokazując, jak ważnym i prestiżowym wydarzeniem są targi Fruit Logistica.

Ekologia dyktuje trendy 

Coraz bardziej rygorystyczne normy unijne dotyczące monitorowania procedur zapewniania jakości oraz rosnące oczekiwania ze strony sieci handlowych wymuszają wzrost produkcji owoców i warzyw wolnych od pozostałości środków ochrony roślin. Dlatego na targach w tym roku wielu wystawców oferowało żywność „bio”. Uwagę przykuwał również bogaty asortyment opakowań wykonanych z tworzyw w pełni biodegradowalnych, kompostowalnych lub nadających się do recyklingu. Oprócz tego, że opakowania te są przyjazne dla środowiska, mają też spełniać swoją główną rolę – zapewnić jak najdłużej świeżość produktów (różnego rodzaju perforacje, ochrona przed mechanicznymi uszkodzeniami) i przyciągnąć uwagę klienta. Muszą więc dawać możliwość zamieszczania na nich różnego rodzaju nadruków, informacji na temat zawartości. Atutem jest też duża swoboda w wyborze ich kształtów, jak np. w przypadku izraelskiej firmy Pickpack, która wykorzystuje plastic w 100% pochodzący z recyklingu do produkcji opakowań o unikatowych wzorach nawiązujących do przechowywanych w nich np. truskawek, czereśni czy jabłek.


Cały artykuł przeczytasz w kwietniowym wydaniu miesięcznika "Sad nowoczesny". Sprawdź nasza ofertę!

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

FBZPR apeluje do władz – brakuje rąk do pracy!

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych apeluje do polskich władz o elastyczne podchodzenie do kwestii wpuszczania do kraju zagranicznych pracowników sezonowych. Bez ich pomocy zbiory będą bardzo utrudnione. Na problem z dostępnością rąk do pracy w czasach epidemii koronawirusa  zwracają także inne organizacje farmerskiej w całej Europie. 

czytaj więcej

Czy obronimy kaptan przed wycofaniem z rynku?

Z Polskiego rynku zniknęło już 68 preparatów fungicydowych. Kolejny na liście wycofywanych środków jest Kaptan. Jakie będą skutki jego braku na rynku dla sadowników? Czy uda się go wybronić?

czytaj więcej

Lepotika z chłodni – 2,5 tony wyrzucone w pole. Czy opłaca się sprzedawać śliwki?

Na internetowych grupach dotyczących owoców, między innymi na Giełda owocowa online, pojawiły się informacje o fatalnej cenie śliwek. Jest to tak nieopłacalne, że owoce lądują na stracenie. Paliwo, wstęp na giełdę i inne koszty. Czy opłaca się próbować sprzedać owoce czy pozostawić je na starty?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)