Pierwsze śliwki na rynku europejskim – Lovita z RPA
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Pierwsze śliwki na rynku europejskim – Lovita z RPA

30.03.2022autor: Patrycja Bernat

Wyjątkowe śliwki w kształcie serca Lovita, o czerwonym miąższu która została zaprezentowana  w lovita-plum w ubiegłym roku 2021 w ramach cyklu „wtorkowe klubowe”, powraca w tym tygodniu na rynek europejski. 

Śliwka Lovita o kształcie serca, powraca w tym tygodniu na rynek europejski dzięki południowoafrykańskiemu producentowi RuBisCo Ltd. Jest dystrybuowana przez Apifood, Boyer SAS i Vergers.

- Podobnie jak sezon francuski, kampania w RPA zapowiada się bardzo obiecująco. Jesteśmy bardzo zadowoleni z poprzedniej francuskiej kampanii, nawet jeśli była nieco krótsza niż oczekiwano. Sprzedaż była bardzo dynamiczna, od września do połowy października. Czekając na rozpoczęcie francuskiej kampanii Lovita® 2022, zaoferujemy naszym klientom południowoafrykańskie pochodzenie. Kampania zaczyna się bardzo dobrze, bo jak dotąd produkcja jest świetna – wyjaśnia Monika Kujundzic, kierownik ds. komunikacji w firmie Lovita®.

 - Dzięki południowoafrykańskiemu pochodzeniu możemy zaoferować naszym klientom bardzo smaczne owoce o dobrym kalibrze, w bardzo kluczowym momencie marketingowym. Na półkach nie ma jeszcze owoców pestkowych. Wraz z końcem zimy i dość surowym kontekstem globalnym, konsumenci muszą zachować nastrój i zażywać trochę witamin – wyjaśnia Niels Saglibene, kierownik sprzedaży owoców letnich w Boyer SAS.

Monika Kujundzic wyjaśnia, ze producenci z RPA mogą wyhodować śliwkę Lovita identyczną z francuską. Nie różnią się ani smakiem, ani aromatem ani też zawartością cukru.
- Kalibry są również bardzo ładne w tym roku. Pracujemy razem od kilku lat, aby upewnić się, że producenci spełniają nasze wymagania jakościowe. W Afryce Południowej, kraju, który dużo eksportuje, owoce są zwykle zbierane wcześniej, aby zoptymalizować ich okres przydatności do spożycia. Aby zebrać jak najpóźniej, a jednocześnie zagwarantować optymalną jakość i dobry okres przydatności do spożycia, przeprowadziliśmy szeroko zakrojone rozmowy z producentami na temat technik uprawy – wyjaśnia Monika Kujundzic.
 
Źródło:lovita-plum
Fot:

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>redaktor portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Kilkudniowe opóźnienie w zbiorach owoców pestkowych

W hiszpańskiej prowincji Badajoz, która eksportuje głównie na rynek europejski, zbiory owoców pestkowych rozpoczęły się z kilkudniowym opóźnieniem.    

czytaj więcej

Ligol Red i Bella - atrakcyjne owoce do krajowych sadów

Morela o atrakcyjnych owocach do krajowych sadów. Jabłka z purpurowoczerwonym rumieńcem. Co w ofercie znajdziemy na rok 2022 w Instytucie Ogrodnictwa – PIB w Skierniewicach. 

czytaj więcej

Owoce świata- kiwi, awokado, pomarańcze

Spadek importu kiwi o 46%, 40 tys. ton egipskich pomarańczy czeka na kontrole w porcie oraz import awokado do Rosji. Co dzieje się na światowym rynku owoców.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)