John Deere i autonomiczny opryskiwacz sadowniczy
r e k l a m a
Partnerzy portalu

John Deere i autonomiczny opryskiwacz sadowniczy

25.04.2022autor: Patrycja Bernat

John Deere ogłosił współprace z Guss Automation, kalifornijskim Startupem, którego autonomiczny opryskiwacz jest używany od 2017 roku.

John Deere ogłosił, że 21 kwietnia 2022 roku, wszedł w spółkę z Guss Automation, kalifornijskim Startupem, którego autonomiczny opryskiwacz sadowniczy używany jest już blisko 5 lat.
Umowa zawarta przez Guss z Johne Deere pomoże współpracować z kanałem sprzedaży, a startup w dalszym ciągu będzie kontynuował pracę na rzecz innowacji i rozwoju produktów. Maszyny Guss są już sprzedawane za pośrednictwem dealerów John Deere
- Wspólne przedsięwzięcie z GUSS jest jedną z wielu inicjatyw, w które Deere jest zaangażowany - powiedział Lane.

Deere wierzy, że technologia i automatyzacja umożliwiają rozwiązanie problemów, które mają hodowcy roślin o wysokiej wartości - pomagając im zwiększyć wydajność, precyzję i rentowność oraz lepiej karmić rozwijający się świat – dodaje.

Guss, czyli Global Unmanned Spray System, stworzony został przez firmę Crinklaw Farm Services, która ma siedzibę w Kingsburgu w Kaliforni, świadczy usługi oprysków rolniczych dla plantatorów z Zachodniego Wybrzeża.

Co było motorem do projektu?

- Mamy największą firmę zajmującą się opryskiwaniem gruntów rolnych w Kalifornii dla sadów i winnic - powiedział Gary Thompson, partner w branży, farmie Progress w 2021 roku. - Cały projekt GUSS powstał z powodu naszych własnych wyzwań związanych z pracą. Nie byliśmy w stanie znaleźć wystarczającej liczby kierowców i operatorów ciągników - dodał.
Wiele opryskiwaczy GUSS może być zdalnie nadzorowanych przez jednego operatora, co pozwala hodowcom na szybsze i bardziej spójne opryskiwanie sadów i winnic, zauważa Deere w komunikacie. Maszyny kontrolują również szybkość aplikacji i prędkości opryskiwaczy na całych polach i w zmiennym terenie, wyjaśnia firma.

Ponad to firma John Deere kojarzona jest głównie z uprawami rolniczymi takimi jak kukurydza czy zboża, teraz chcą poszerzać śiadomość rozwiązań jakie posiadają dla innych sektorów czy to w winnicach czy w uprawie marchwi. 

Źródło: framprogress

Fot: envatoelements
autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>redaktor portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nowe technologie

Międzynarodowe zawody polowych robotów autonomicznych

Podczas Dni Pola DLG zmierzą się ze sobą na polach uprawnych międzynarodowe zespoły studenckie ze swoimi robotami autonomicznymi. Na uczestników czekają ciekawe zadania, a na oglądających możliwość przyjrzenia się nowym technologiom rolnictwa precyzyjnego.

czytaj więcej

John Deere 5G do upraw sadowniczych. Nowe zmodernizowane modele

Seria ciągników John Deere 5G powyżej 75 KM została zmodernizowana, zyskując przy tym pięć nowych modeli o większej mocy w konfiguracjach GV, GN, GF oraz GL.

czytaj więcej

5G do upraw sadowniczych. Nowości od John Deere

Seria ciągników John Deere 5G powyżej 75 KM została zmodernizowana. Przyszli użytkownicy zyskali na tym pięć nowych modeli o większej mocy w konfiguracjach GV, GN, GF oraz GL. Sprawdź, który z nich najlepiej sprawdzi się do pracy w sadzie! 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)