Właściciel osłupiał, jak to zobaczył
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Właściciel osłupiał, jak to zobaczył

22.08.2020autor: Dorota Kolasińska

Jednemu z mieszkańców Chełma na wprost bramy wjazdowej robotnicy postawili słup, który uniemożliwia normalny wjazd na posesję. 

Właściciele nieruchomości w Chełmie zauważyli robotników stawiających słup energetyczny na środku wjazdu na posesję, tuż przed bramą wjazdową. Niedowierzali własnym oczom. Słup postawiono w ramach przebudowy DK 12. Słup mógł stanąć 1,5 m od bramy, robotnicy jednak się uparli i słup niedługo później stanął.  

- Nikt nas wcześniej o niczym nie informował. Byliśmy kompletnie zaskoczeni kiedy przyjechali robotnicy i powiedzieli nam, że nie będzie wjazdu na posesję do godzin popołudniowych, bo muszą postawić słup energetyczny. Przyjechała koparka i zaczęła kopać. Kiedy zobaczyliśmy, że ten słup stanie na wprost naszej bramy wyjazdowej oniemieliśmy. Odpowiedziano nam, że tak jest w planach, nic się nie da zmienić, tak geodeta wyznaczył - mówi Helena Skibińska, mieszkanka domu przy ul. Podgórze 17.

Robotnicy rozkopali kostkę brukową na podjeździe i postawili słup. Powiedzieli, że na posesję właściciele mają wjeżdżać pod kątem. - Małym samochodem osobowym może da się wjechać pod katem, ale jak ma dojechać większy samochód. Mamy szambo, które co jakiś czas trzeba wywieźć. Jak ma tu wjechać taki duży samochód? - zastanawia się pani Helena.

r e k l a m a
Kurier Lubelski poprosił o wyjaśnienie tej sytuacji władze Chełma, a w odpowiedzi dziennikarze usłyszeli, że  lokalizacja zjazdu, zgodnie z dokumentacją projektową przebudowy DK12 w granicach administracyjnych miasta, zostanie zmieniona. Oznacza to, że zjazd zostanie przesunięty i będzie się znajdował w innym miejscu, a więc nie będzie kolidował z infrastrukturą oświetleniową - informuje Damian Zieliński z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm. - Ponadto, w ramach zawartego kontraktu wykonawca ma obowiązek zapewnić dojazd do wszystkich posesji znajdujących się na terenie prowadzonej budowy, w związku z czym podejmie odpowiednie działania by - do momentu budowy zjazdu - dojazd do posesji pozostał niezakłócony.

- Nie wiem jak to będzie możliwe. Duży samochód nadal nie wjedzie. Chyba łatwiej i taniej jest przestawić słup niż przebudować wjazd na posesję - odpowiada pani Helena.

Zdaniem Michała Wrzoska, rzecznika Budimex SA problem już częściowo został rozwiązany, bo wjazd do bramy będzie po nowym śladzie. 
- Sprawdziliśmy geometrię wjazdu do bramy dużym samochodem (Skoda Superb) - da się wjechać - podkreśla Wrzosek. - Dokonaliśmy dokładnych oględzin miejsca, w którym stanął słup energetyczny. Słup został umiejscowiony zgodnie z projektem. Kolizja, która występuje na wjeździe na posesję, wynika z umiejscowienia tego wjazdu, który jest przesunięty względem tego, jak powinien ten przejazd zgodnie z przepisami prawa wyglądać. Geometria tego przejazdu została już przez nas sprawdzona i umożliwia wjazd do bramy tymczasowo do momentu wykonania go w wersji docelowej- informuje rzecznik.

oprac. dkol na podst. kurierlubelski.pl
Fot. kurierlubelski.pl
autor Dorota Kolasińska

Dorota Kolasińska

<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Afrykański pomór świń (ASF)

Nowe ogniska w woj. lubelskim i przypadki ASF w czterech województwach

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o nowych przypadkach i ogniskach wyznaczonych w kolejnych gospodarstwach. Sprawdź szczegóły!

czytaj więcej
Aktualności

Podatek rolny za kwiaty pod gołym niebem, a nie dochodowy

Kto hoduje rośliny ozdobne na działce, a nie w szklarni lub tunelu, płaci jedynie podatek rolny, a nie dochodowy z tytułu ich sprzedaży – odpowiedział dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 4 sierpnia 2020 r. (syg. Akt 0115-KDIT3. 4011.378.2020.01.AWO).

czytaj więcej
Bydło mleczne

Sery zagrodowe – z miłości i pasji. Rolniczy handel detaliczny na Mazowszu

W gospodarstwie na Mazowszu powstają smakowite sery regionalne od szczęśliwych krów. Agnieszka Piętka z Kolonii Pogorzel spełniła swoje marzenia, aby gospodarstwo poza produkcją mleka mogło się czymś wyróżnić.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)