USDA: Chiny potrzebują więcej pszenicy
r e k l a m a
Partnerzy portalu

USDA: Chiny potrzebują więcej pszenicy

15.03.2021autor: Dominika Mulak

Chiny znów idą na rekord! Eksperci z Waszyngtonu szacują obecnie, że zapotrzebowanie Państwa Środka na pszenicę w sezonie 2020/21 wyniesie 145 mln ton.

Zdaniem amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (USDA), konsumpcja pszenicy w Chinach, a tym samym zapotrzebowanie na import w sezonie 2020/21 będzie prawdopodobnie jeszcze wyższe niż wcześniej przewidywano. Zgodnie z raportem o międzynarodowym rynku zbożowym z wtorku ubiegłego tygodnia (9 marca) waszyngtońscy eksperci rynkowi oceniają, że ilość ta zbliża się do rekordowych 145 mln ton pszenicy, podczas gdy wcześniej oczekiwano „tylko” 140 mln ton. Przekroczyłoby to zużycie z poprzedniego roku o 19 mln ton.

Przyczyną korekty w górę jest spodziewany wzrost popytu na pszenicę paszową. W ślad za wyższą prognozą konsumpcji w Chinach, amerykański Departament Rolnictwa również podniósł swoją prognozę globalnego popytu na pszenicę w bieżącym sezonie handlowym o 6,6 mln ton do 775,9 mln ton. Jednak zdaniem ekspertów, ilość ta powinna zostać zrównoważona przez rekordową produkcję pszenicy w wysokości 776,8 mln ton. Na początku lutego oczekiwano 773,4 mln ton.

Bardziej optymistyczne szacunki USDA opierają się na aktualnych danych Australijskiego Biura Rolnictwa i Zasobów Naturalnych (ABARES) w Canberze, które ostatnio oceniło zbiory pszenicy w Australii na 33 mln ton, w porównaniu z zaledwie 15,2 mln ton w roku poprzednim.


Źródło: AgE
autor Dominika Mulak

Dominika Mulak

<p>redaktor top agrar Polska i portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności

Niemcy negocjują z Chinami – szansa dla polskich hodowców trzody!

Pojawiło się światełko w tunelu dla polskich hodowców trzody chlewnej. Niemieckie władze rozpoczęły negocjacje z Chinami na temat handlu wieprzowiną mimo ASF! 

czytaj więcej

Dlaczego pszenżyto warto odchwaszczać jesienią?

Rano na zajęciach w łódzkim Uniwersytecie Medycznym, po południu na polu oddalonym o 90 km. Na co dzień udaje się unikać takich sytuacji, ale gdy pojawi się okno pogodowe, a czas goni, wtedy nie ma wyjścia. Mateusz Krupa, student III roku medycyny kierunku lekarskiego łączy z powodzeniem naukę z prowadzeniem gospodarstwa. Z młodym rolnikiem a w przyszłości lekarzem rozmawialiśmy m.in. o odchwaszczaniu pszenżyta ozimego.

czytaj więcej
Aktualności

„Piątka dla zwierząt” znów na tapecie. Jakie zmiany się szykują?

Czy w nowym parlamencie wrócą pomysły z „Piątki dla zwierząt”? Takie zapowiedzi słychać już z ust niektórych posłów przyszłej koalicji rządowej. Hodowcy zwierząt przestrzegają przed niszczeniem polskiego rolnictwa i przypominają jak skończyły się poprzednie próby wprowadzenia zakazów...  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)