Prezydent Andrzej Duda odwiedził Bardowskich
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Bardowskich

12.06.2020autor: Kamila Szałaj

Kampania prezydencka i walka o głosy trwa. Dlatego prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś najbardziej znanych rolników w Polsce – Anię i Grzegorza Bardowskich. My zapytaliśmy o wrażenia z tej wizyty.

Prezydent Duda pojawił się w Uniejowicach na Dolnym Śląsku, by odwiedzić ponad 100 ha gospodarstwo należące do Ani i Grzegorza Bardowskich. W spotkaniu wzięła udział cała rodzina. 

Zapytaliśmy więc Grzegorza o wrażenia z tej wizyty, bo w końcu nie codziennie gości się głowę państwa na swoim polu.

- Zadzwonili do mnie z Kancelarii Prezydenta, z zapytaniem, czy nie chciałbym przyjąć prezydenta w swoim gospodarstwie. Zgodziłem się i dziś oprowadziłem głowę państwa po swoich włościach. Zaprezentowałem cały przekrój gospodarstwa, a żeby lepiej zobrazować jego długą historię, ustawiłem ciągniki od najmniejszego do największego. Bardzo to zaciekawiło pana prezydenta - skomentował nam wizytę Andrzeja Dudy Grzegorz Bardowski.


Rozmowa przebiegała w bardzo przyjaznym tonie. Jak mówił nam Grzegorz, prezydent dopytywał także o to, co należałoby zmienić w polskim w rolnictwie. 

- Poruszyłem więc temat znakowania polskiej żywności, bo uważam, że jest to kluczowa kwestia dla naszych rolników – powiedział nam Bardowski.

Poza tym pan prezydent dopytywał Grzegorza o to, jak wygląda praca w ponad 100-ha gospodarstwie. 

- Wytłumaczyłem więc, że nie mamy tylko nowych maszyn i milionów na koncie. Mój park maszynowy składa się przecież głównie z używanych maszyn, które się psują, które trzeba naprawiać. Do tego  zmagamy się z różnymi problemami, jak susza, niskie ceny skupu płodów rolnych i wiele innych, które powodują, że te zyski wcale duże nie są – wyjaśnił rolnik. 


Anię i Grzegorza Bardowskich zna cała Polska. Popularność zdobyli, występując w drugiej edycji programu „Rolnik szuka żony”, gdzie się poznali. Od czterech lat są małżeństwem i mają dwójkę dzieci: synka i córeczkę. Wspólnie prowadzą ponad 100 ha gospodarstwo, którego historia sięga 1947 roku. Mają także swój kanał na YouTube.

ksz, fot. Kancelaria Prezydenta/Jakub Szymczuk
autor Kamila Szałaj

Kamila Szałaj

redaktor w zespole PWR Online

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Dopłaty, PROW i VAT

Prezydent Duda: państwo musi sprawować opiekę nad rolnikami

- Rolnik musi wiedzieć, że gdyby się coś stało, my zabezpieczamy jego tyły i dopilnujemy, by miał za co zasiać w przyszłym roku, za co spłacić swoje kredyty i za co utrzymać rodzinę. Jeżeli zostanę wybrany na drugą kadencję, to polska wieś będzie w centrum mojej uwagi - powiedział prezydent Andrzej Duda na posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych w Parzniewie (woj. mazowieckie).

czytaj więcej
Dopłaty, PROW i VAT

Prezydent Duda apeluje o wspieranie rolników: kupujmy polską żywność

Prezydent Andrzej Duda zaapelował dziś o wsparcie rolników poprzez kupowanie polskich produktów żywnościowych. Zaznaczył, że jest zwolennikiem tego, by na paragonie widniało oznaczenie, który z zakupionych towarów został wyprodukowany lokalnie.

czytaj więcej
Bydło mleczne

Rolnik Sam w Dolinie – rolnictwo to hazard – ryzykowne, ale uzależniające

Konrad Krupiński hodowca bydła mlecznego z woj. warmińsko-mazurskiego, jak wszyscy młodzi rolnicy, boryka się z wieloma problemami, ale nie poddaje się i zamierza się dalej rozwijać. Zobacz, jakie ma plany w swoim gospodarstwie!

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)