Polskie rolnictwo za 20 lat według Rafała Romanowskiego z MRiRW
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Polskie rolnictwo za 20 lat według Rafała Romanowskiego z MRiRW

07.04.2022autor: Dorota Kolasińska

Podczas konferencji w Białymstoku na temat WPR paneliści debatowali o polskim rolnictwie w bliższej i dalszej perspektywie. Zapytaliśmy Rafała Romanowskiego, sekretarza w MRiRW jak według niego będą wyglądać polskie gospodarstwa za 15-20 lat. Czy pozostanie miejsce dla małych producentów? Zobacz wywiad!

Trwa debata na temat wdrażania Zielonego Ładu i strategii "od pola do stołu" do polskich gospodarstw. Jak one będą wyglądać za 20 lat po reformie? Zdania są różne, ale jedno jest pewne, czekają nas spore zmiany. Rolnicy będą musieli wdrożyć techniki, które mają na celu osiągnięcie zrównoważoności z uwzględnieniem ochrony przyrody i klimatu. Poruszono te tematy podczas konferencji w Białymstoku 31 marca br. na temat przyszłości polskiego rolnictwa. 

Przy okazji zapytaliśmy Rafała Romanowskiego, sekretarza w MRiRW o to, jak według niego gospodarstwa będą wyglądać za 20 lat. W którym kierunku będą się rozwijać i czy dadzą radę spełnić warunki Zielonego Ładu i na ile są już teraz zrównoważone. 

Zobacz wywiad i zasubskrybuj nasz kanał! 

autor Dorota Kolasińska

Dorota Kolasińska

<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Rolnictwo musi odejść od paliw kopalnych. Będą alternatywy wprost z laboratorium?

Wojna w Ukrainie obnażyła zagrożenia, z którymi muszą liczyć się rolnicy. Wśród nich największymi są spadająca wydajność zbiorów oraz odcięcie od paliw kopalnych. Naukowcy są zdania, że agresja Rosji na Ukrainę tylko przyspieszyła procesy, które i tak pojawiłyby się w związku z kryzysem klimatycznym. Alternatywnych rozwiązań poszukują w nauce.

czytaj więcej
Aktualności

Grzegorz Leszczyński: modelowy i zrównoważony rozwój gospodarstw rodzinnych na Podlasiu

Podlasie mlekiem i miodem płynące - czy takie pozostanie po wdrożeniu Zielonego Ładu? Rozmawiamy na ten temat z Grzegorzem Leszczyńskim, prezesem Podlaskiej Izby Rolniczej. Zobacz wywiad!

czytaj więcej
Aktualności

Z ostatniej chwili! Bruksela odmówiła zgody na dopłaty do nawozów! Co mają teraz zrobić rolnicy?

Sprawa dopłat do nawozów to już prawdziwa telenowela, niestety na dziś z zaskakującym finałem. Szef resortu rolnictwa Henryk Kowalczyk poinformował, że Komisja Europejska nie zaakceptowała polskiego wniosku z 20 marca br. o zgodę na udzielenie rolników wsparcia w wysokości 3,9 mld zł na dopłaty do nawozów. Czy jest jeszcze jakakolwiek szansa, by polscy producenci rolni otrzymali pomoc z Brukseli?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)