„Liga Mistrzów Plonowania”: rekordy w plonie na interaktywnej mapie!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

„Liga Mistrzów Plonowania”: rekordy w plonie na interaktywnej mapie!

03.08.2022autor:

Emocje sięgnęły zenitu! Dobiega końca projekt działającej w sektorze dystrybucji środków ochrony roślin oraz doradztwa agronomicznego spółki PROCAM. W ramach rozgrywek prowadzona jest klasyfikacja najwyżej plonujących upraw w Polsce z rekordowymi zbiorami w klasie „Rekordu Województwa” oraz „Rekordu Polski”. Rywalizacja przebiega w czterech kategoriach: pszenica ozima, rzepak ozimy, kukurydza na kiszonkę oraz kukurydza na ziarno.

Liga Mistrzów Plonowania, która wystartowała w 2022 roku  to – jak podkreślają jej organizatorzy – wspólny projekt doradców agronomicznych PROCAM oraz współpracujących z nimi rolników. Wraz z rozpoczęciem żniw uruchomiony został podgląd rozgrywek na żywo na stronie internetowej ligamistrzowplonowania.pl. Po każdym dokonanym pomiarze i ustanowieniu nowego rekordu zbiorów, zostaje on wprowadzony na interaktywną mapę.

Wsparcie na każdym etapie

Co ważne, agronomowie PROCAM są partnerami klientów na każdym etapie uprawy i dzielą się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem, dobierając odpowiednie środki do produkcji rolnej do wyzwań, jakie stawia przed nimi natura.

Bardzo istotnym jest to, co wspiera cel działań w ramach ligi, czyli wymiana wiedzy i doświadczeń na temat skutecznych praktyk i postępu w rolnictwie, umożliwiając zarazem produkcję najlepszej jakościowo żywności – podkreśla dr inż. Dariusz Wyczling, dyrektor działu sprzedaży i agronomii PROCAM.

r e k l a m a
Liga Mistrzów Plonowania

Z czego korzystają uczestnicy projektu?

  • z najlepszego praktycznego doradztwa agronomicznego
  • z pełnej technologii uprawy i ochrony roślin
  • z szerokiej gamy środków ochrony roślin, nasion i nawozów
  • z bazy wiedzy Instytutu Praktycznej Agronomii PROCAM
  • z udziału w wojewódzkim oraz ogólnopolskim konkursie na największe plony roślin uprawnych z hektara.

Wyróżniani od lat

Choć Liga Mistrzów Plonowania została aktywowana w 2022 roku, to już od lat firma PROCAM wyróżnia gospodarstwa rolne i ich wysokie zbiory.

Imponujące wyniki klienci PROCAM odnotowywali już wcześniej, tak na odmianie Findus w 2019 roku czy odmianie Argument w 2020 roku, której wynik plonu z hektara wyniósł 12,567 t/ha i jest aktualnym rekordem Polski w plonie pszenicy ozimej z hektara – dodaje D. Wyczling.

Liga Mistrzów Plonowania

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Jak plonowały rzepaki w poszczególnych województwach?

Tegoroczne rekordy w plonie rzepaku znacznie się różnią między poszczególnymi regionami Polski, co w dużym stopniu pokrywa się z mapą suszy rolniczej. Najlepszy wynik to aż 6,421 t/ha. Gdzie tak wysoki plon rzepaku udało się zebrać? Jakie odmiany rzepaku tak dobrze plonowały?

czytaj więcej
Obory

Konkurs "Obora na medal": kategoria III – obory powyżej 100 krów

Liczba obór zgłoszonych do naszego konkursu "Obora na medal", a także ich bardzo wysoki poziom – przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! Komisja konkursowa była pod ogromnym wrażeniem nakładu pracy, pomysłowości hodowców oraz szerokiego wachlarza rozwiązań, stawiających na pierwszym miejscu dobrostan bydła. Przedstawiamy III kategorię konkursową powyżej 100 krów.

czytaj więcej
Aktualności

Konkurs AgroLiga 2021 – kto zdobył najwyższe laury?

  Wczoraj odbyła się uroczysta Gala AgroLigi 2021, podczas której laureaci konkursu stają się symbolem przedsiębiorczości oraz gospodarności polskiego rolnictwa i agrobiznesu. Kto zdobył najwyższe laury?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)