Koniec z bezprawnymi wtargnięciami aktywistów na teren gospodarstw
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Koniec z bezprawnymi wtargnięciami aktywistów na teren gospodarstw

11.12.2021autor: Dominika Mulak

W australijskim stanie Wiktoria działacze na rzecz dobrostanu zwierząt już wkrótce będą musieli płacić wysokie grzywny za bezprawne wtargnięcia na teren gospodarstw rolnych.

Ustawa, która wejdzie w życie od 2022 roku przewiduje wysokie kary grzywny dla niechcianych intruzów: 1272 dolarów (806 euro) grzywny dla pojedynczej osoby i 8178 dolarów (5 182 euro) dla organizacji. 

Nie wyczerpuje to jednak zakresu możliwych kar, które obejmują maksymalne grzywny w wysokości 10 904 A$ (6909 euro) dla osób fizycznych i 54 522 A$ (34 545 euro) dla organizacji za poważne przestępstwa. 

Nowe przepisy mają zniwelować znaczące ryzyko biobezpieczeństwa, jakie mogą stanowić wykroczenia popełniane przez aktywistów. Wysokie grzywny mają również pełnić funkcję odstraszającą, gdyż w przeszłości osoby naruszające teren gospodarstwa rolnego były czasami karane grzywną w wysokości zaledwie symbolicznego 1 dolara australijskiego.
 

Koniec z bezprawnym nękaniem


Jak podaje jeden z portali branżowych, tak zwani obrońcy praw zwierząt wielokrotnie nękali rolników w stanie Wiktoria. Wówczas zastraszali rodziny farmerów, kradli żywy inwentarz i zakłócali działalność gospodarczą. 

- Rolnicy powinni mieć możliwość wykonywania swojej pracy bez obaw, że zostaną zaatakowani przez obrońców praw zwierząt. Tego rodzaju manifestacje są bardzo stresujące dla rolników i ich rodzin, a także zagrażają bezpieczeństwu biologicznemu zwierząt, które aktywiści rzekomo chronią - podkreśliła minister rolnictwa stanu Wiktoria Mary-Anne Thoma.

- Nadszedł czas, że działacze na rzecz dobrostanu zwierząt otrzymają odpowiednie grzywny za wtargnięcie na teren gospodarstw rolnych - powiedziała prezes Regionalnego Związku Rolników Emma Germano. Jej zdaniem, jest to również zgodne z oczekiwaniami społeczeństwa, ponieważ bezprawne wtargnięcia nie są właściwą formą protestu.

Źródło: AgE
autor Dominika Mulak

Dominika Mulak

<p>redaktor top agrar Polska i portalu topagrar.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ministerstwo rolnictwa: aktywiści prozwierzęcy nie mają prawa wchodzić do gospodarstw

Czy organizacje prozwierzęce mogą wchodzić na teren gospodarstw i rekwirować zwierzęta? Zdaniem ministerstwa rolnictwa nie mają takiego prawa. Z kolei ostateczna decyzja o odebraniu zwierzęcia należy tylko i wyłącznie do organów administracji publicznej, a nie „przebierańców” podszywających się pod funkcjonariuszy państwowych.  

czytaj więcej
Aktualności

„Piątka dla zwierząt” znów na tapecie. Jakie zmiany się szykują?

Czy w nowym parlamencie wrócą pomysły z „Piątki dla zwierząt”? Takie zapowiedzi słychać już z ust niektórych posłów przyszłej koalicji rządowej. Hodowcy zwierząt przestrzegają przed niszczeniem polskiego rolnictwa i przypominają jak skończyły się poprzednie próby wprowadzenia zakazów...  

czytaj więcej
Aktualności

Szykuje się protest na granicy ukraińskiej – polscy przewoźnicy ze zgodą na blokadę

Polscy przewoźnicy 6 listopada br. rozpoczną protest na granicy z Ukrainą. Organizatorzy otrzymali oficjalną zgodę na blokadę, która może potrwać nawet dwa miesiące. Skoncentrowana będzie ona na trzech głównych przejściach granicznych. Jakie postulaty postawili?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)