Ankieta KE na temat skutków COVID-19
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ankieta KE na temat skutków COVID-19

12.11.2020autor: Dorota Kolasińska

Komisja Europejska zachęca do uczestnictwa w ankiecie dotyczącej wpływu kryzysu na poszczególne etapy łańcucha żywnościowego dotyczącego COVID-19. Ankieta skierowana jest do wszystkich gałęzi łańcucha

KE zaprasza do wzięcia udziału w ankiecie, która jest skierowana do rolników i przedsiębiorstw, które działają w różnych gałęziach łańcucha, na które mógł mieć wpływ kryzys gospodarczy związany z epidemią koronawirusa. 

– Trwający kryzys COVID-19 poważnie obciąża łańcuch dostaw produktów rolno-spożywczych w UE. Oczekuje się, że środki wprowadzone w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się pandemii, takie jak kwarantanna, wzmożone kontrole graniczne i zamknięcie gospodarki, będą miały głęboki wpływ lub wywarły głęboki wpływ na podmioty działające w łańcuchu dostaw produktów rolno-spożywczych. Wspólne Centrum Badawcze (JRC) Komisji Europejskiej wdraża to badanie w celu monitorowania wpływu pandemii koronawirusa (COVID-19) na podmioty w łańcuchach dostaw rolno-spożywczych w UE. Badanie pomoże lepiej zrozumieć odporność, ograniczenia i reakcje podmiotów w łańcuchu rolno-spożywczym w celu wniesienia odpowiednich dowodów do kształtowania polityki UE. Badanie obejmuje dwa różne okresy: okresy fazy I (lub okresu blokady) i fazy II (okresy regeneracji). Bada również oczekiwania operatorów co do przyszłych potencjalnych i koniecznych środków wspierających działania rynkowe – informuje KE. 

Początkowy termin oddania ankiet, której wypełnienie zajmuje około 25 minut trwał do 30 września, obecnie KE przedłużyła nadsyłanie ankiet do 30 listopada. 

Ankieta dla rolników jest tutaj, a ankieta oddzielna dla organizacji, związków i stowarzyszeń reprezentujących interesy takich rolników i firm łańcucha żywnościowego, zamieszczona została tutaj 

Oprac. dkol na podst. ec.europa.eu
Fot. poglądowe

autor Dorota Kolasińska

Dorota Kolasińska

<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Koniec z chowem klatkowym? Ekolodzy zebrali 1,4 mln podpisów i apelują do KE

Ekolodzy proponują całkowite odejście od stosowania klatek w hodowli zwierząt w całej Unii Europejskiej. Pod inicjatywą obywatelską w tej sprawie podpisało się 1,4 mln. osób. Komisja Europejska ma teraz 6 miesięcy, aby odpowiedzieć. Realizacja takie pomysłu to koniec polskiego rolnictwa w obecnym kształcie.

czytaj więcej
Bydło mleczne

Nowa przewodnicząca EMB – Sieta van Keimpema

Europejscy producenci mleka z European Milk Board wybrali nową przewodniczącą  organizacji. Zielony Ład nie może stać się rzeczywistością bez poszanowania dla zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego.

czytaj więcej
Aktualności

„Piątka dla zwierząt” znów na tapecie. Jakie zmiany się szykują?

Czy w nowym parlamencie wrócą pomysły z „Piątki dla zwierząt”? Takie zapowiedzi słychać już z ust niektórych posłów przyszłej koalicji rządowej. Hodowcy zwierząt przestrzegają przed niszczeniem polskiego rolnictwa i przypominają jak skończyły się poprzednie próby wprowadzenia zakazów...  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)