Jesienna sprzedaż ubezpieczenia upraw z dopłatą z budżetu państwa od AGRO TUW już ruszyła!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Jesienna sprzedaż ubezpieczenia upraw z dopłatą z budżetu państwa od AGRO TUW już ruszyła!

06.09.2023

Agro Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, 4 września br. rozpoczęło jesienną sprzedaż ubezpieczenia upraw z dopłatą z budżetu państwa. Dostępne jest ono aż w 4 wariantach. Ciekawą opcją jest także tegoroczna nowość - stała cena plonu dla całego okresu ubezpieczenia.

Dopłata do ubezpieczenia upraw rolnych ze środków budżetu państwa może wynieść nawet do 65% wysokości składki ubezpieczeniowej. W sezonie jesiennym w Agro Ubezpieczeniach dostępne są cztery warianty:
  • Pakiet Zima Podstawowy chroniący uprawy od gradu, przymrozków wiosennych oraz ujemnych skutków przezimowania,
  • Pakiet Zima zapewniający ochronę od gradu, przymrozków wiosennych, ujemnych skutków przezimowania oraz deszczu nawalnego, lawiny, obsunięcia się ziemi, huraganu, pioruna,
  • Pakiet Klimat Zima, który zawiera wszystkie ww. ryzyka uzupełnione o suszę,
  • Pakiet Przymrozki obejmujący ochronę od ryzyka przymrozków wiosennych, dedykowany dla owoców drzew i krzewów owocowych.
Każdy pakiet ma możliwość uzupełnienia o ubezpieczenie od pożaru i na transport plonów rolnych. Natomiast do pakietów Zima i Klimat Zima można zaopatrzyć się w dodatkowe ubezpieczenie od wszystkich nagłych i niespodziewanych czynników pogodowych, które oddziałują bezpośrednio na rośliny, powodując utratę ubezpieczonego plonu, np. silny wiatr, silny deszcz, stres termiczny.
r e k l a m a

Co można ubezpieczyć?

Ubezpieczyć w sezonie jesiennym można:
  • zboża ozime,
  • rzepak i rzepik,
  • wyka ozima,
  • mieszanki,
  • groch ozimy,
  • warzywa ozime,
  • drzewa i krzewy owocowe,
  • nasadzenia truskawek oraz owoce drzew i krzewów owocowych w zakresie wystąpienia przymrozków wiosennych.

Nowość stała cena plonu

Nowość jaka pojawiła się w ofercie Agro Ubezpieczenia jest stała cena plonu, która obejmuje cały okres ubezpieczenia. Cena jednostkowa plonu wskazana jest w umowie ubezpieczenia i stanowi ona podstawę do obliczenia wysokości szkody. 
Dzięki możliwości skorzystania z takiego wariantu, ewentualny spadek cen rynkowych skupu nie będzie miał wpływu na wysokość wypłacanego ubezpieczenia. 
– Obserwujemy, że z ryzyk oferowanych w sezonie jesiennym najczęstszymi zjawiskami powodującymi szkody są przymrozki wiosenne, grad oraz deszcz nawalny. Co roku wielką niewiadomą są skutki złego przezimowania, ostatnio występujące wprawdzie w niewielkiej skali, niemniej jednak to zjawisko jeżeli wystąpi charakteryzuje się wysokim procentem utraty plonu. Dlatego też rolnicy nie powinni pozbawiać się ochrony w tym zakresie. Skutkami niekorzystnych zjawisk pogodowych są duże szkody w uprawach.  Nieustająco zachęcam rolników, aby wybierali kompleksową ochronę, gdyż nie jesteśmy w stanie przewidzieć z jakimi ryzykami będziemy mieli do czynienia w nadchodzących miesiącach. W ubiegłym sezonie odnotowaliśmy duże zainteresowanie wprowadzonymi promocjami, dlatego na sezon jesienny podjęliśmy decyzję o przedłużeniu dla naszych klientów możliwości wykupienia dodatkowej ochrony dla ubezpieczonego zboża i rzepaku od ryzyka ognia tylko za 1 zł za każdy hektar. Jako Towarzystwo cały czas się rozwijamy i dbamy o dynamiczny rozwój. W ostatnim roku intensywnie pracowaliśmy nad rozszerzeniem sieci sprzedaży ze szczególnym uwzględnieniem multiagencji. Aktualnie na terenie całego kraju współpracujemy tradycyjnie z Pocztą Polską, a także z ponad 60 multiagencjami. – Daniel Zahorenko – wiceprezes zarządu AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności

Czas ubezpieczyć oziminy! Jaką ofertę dla rolników przygotowały zakłady ubezpieczeń?

Jesienna kampania ubezpieczania upraw ruszyła. Specjalnie dla Was sprawdzamy, jaką ofertę dla rolników przygotowały zakłady ubezpieczeń.

czytaj więcej

Straty suszowe 2023 – jak komisje oszacowały straty suszowe w wybranych powiatach?

W tym roku pogoda nie była przychylna dla rolników. Najpierw susza, a następnie ulewy, które uniemożliwiały wjazd na pole i wykonanie żniw w terminie, co przełożyło się na jakość zebranego plonu. Przedstawiamy dane dotyczące szacowania strat suszowych przez Komisje w wybranych powiatach.

czytaj więcej
Dopłaty, PROW i VAT

Dopłaty 2023 – na konta rolników trafiło 100 mln zł

Aktualnie trwa przekazywanie środków finansowych dla producentów rolnych, którzy sprzedali ziarno między 15 kwietnia a 15 lipca 2023 roku. O pomoc ubiegało się 117,5 tysiąca rolników, a do 8 sierpnia 2023 r. na konta rolników trafiło blisko 100 milionów złotych. Jakie były stawki dofinansowania?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)