Zobacz „ciągnik marzeń” marki Kubota
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Zobacz „ciągnik marzeń” marki Kubota

22.01.2020autor: Jan Józefowicz

Lepiej chyba nie można było uczcić 130. rocznicy powstania firmy Kubota, jak pokazując wspaniały, designerski projekt.



Ten wyposażony w sztuczną inteligencję (SI) i zasilanie elektryczne „ciągnik marzeń” jest autonomiczny i stanowi wizję przyszłości rolnictwa według Kuboty. Oto kilka cech ciągnika koncepcyjnego “X tractor - cross tractor“.

Futurystyczny design

Realizację tego zaawansowanego projektu umożliwiła nowa koncepcja projektowania  zakładająca autonomiczność i zasilanie elektryczne. Stosując się do zasad identyfikacji wizualnej ciągników Kubota, a nawet ją rozbudowując, Kubota stworzyła opływową formę, inspirując się ideą harmonii z naturą i mając na uwadze ochronę środowiska.

Bezzałogowe sterowanie

Na podstawie danych dotyczących na przykład warunków pogodowych czy współczynnika wzrostu, SI wybiera właściwe działania i w odpowiednim czasie je realizuje. Naszym celem jest osiągnięcie całkowitej autonomiczności naszych maszyn. Możliwe jest automatyczne przesyłanie danych zebranych przez ciągnik do innych maszyn, co pozwala na skuteczne centralne zarządzanie pracami.

Energia elektryczna w 100%

Zasilanie jest w pełni elektryczne, dzięki czemu działalność rolnicza staje się przyjazna dla środowiska. Maszyna zasilana w 100% elektrycznie dzięki połączeniu akumulatorów litowo-jonowych z bateriami słonecznymi. W pełni elektryczne zasilanie jest równoznaczne z brakiem emisji i ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko.

Jedna maszyna - kilka zastosowań

Czterokołowy gąsienicowy układ napędowy umożliwia stabilną autonomiczną jazdę nawet po podmokłych polach ryżowych i na nierównym terenie. Układ napędowy dopasowuje swój kształt, utrzymując ciągnik na optymalnej dla danych warunków wysokości, co umożliwia skuteczną realizację różnych zabiegów agrotechnicznych. Przy zadaniach wymagających wysokiej przyczepności, środek ciężkości obniża się dzięki zmniejszeniu wysokości ciągnika. Z kolei w przypadku wykonywania zabiegów agrotechnicznych wymagających przemieszczania się nad roślinami prześwit można regulować, zwiększając wysokość ciągnika.

Mały promień skrętu

Napęd elektryczny wbudowany w koła umożliwia zmianę prędkości obrotowej każdej z czterech gąsienic (przedniej, tylnej, lewej, prawej), co pozwala osiągnąć mały promień skrętu przy pracy w trybie autonomicznym na różnych rodzajach terenu.

opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

redaktor

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Kubota inwestuje w SeeTree – inteligentne technologie dla sadów

Inwestując 30 milionów dolarów w firmę SeeTree, Kubota rozwija technologie rolnictwa inteligentnego (ang. Smart Farming) przeznaczone dla sadów.

czytaj więcej

Mały traktor, wiele możliwości – Iseki TXGS 24

Iseki oferuje nowy minitraktor. Model TXGS 24 przeznaczony do gospodarstw specjalizujących się w produkcji warzyw lub owoców oraz dla firm ogrodniczych zajmujących się kształtowaniem terenów zielonych i utrzymaniem ogrodów.

czytaj więcej

Gdzie zainwestuje Kubota?

Kilka lat temu firma Kubota przejęła grupę Kverneland. Następnie ogłosiła plany budowy ciągnika o mocy 200 KM, które zrealizowała z firmą Versatile. Niedawno japoński producent ogłosił także, że pracuje nad własnym silnikiem o mocy 300 KM. Co będzie następną inwestycją japońskiego giganta?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)