Unia: silosy farmerskie
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Unia: silosy farmerskie

23.02.2020autor: Jan Józefowicz

W palecie produktów Araj są silosy Farma o ładowności od 51 do 250 t.

Wydawać by się mogło, że Araj, który od 2019 r. jest w strukturach spółki Unia, produkuje tylko gigantyczne systemy magazynowe. To nie cała prawda...

Farma - sześć modeli

Ostatnio Unia postawiła na szeroki rozwój płaskodennych silosów Farma: to 6 modeli o ładowności do 250 t. Oczywiście można je łączyć w większe obiekty. Model Farma 50 ma ładowność 51 t, a wersja Farma 80 - 80 t. Średnica obu modeli wynosi 4,58 m. Masa pierwszego z nich to 1280 kg, a większego 1650 kg.

Farma 100 ma ładowność 94 t, masę niemal 2 t i średnicę 6, 11 m. Identyczną średnicę mają trzy największe modele silosów: Farma 150, Farma 200 i Farma 250. Ich ładowności wynoszą odpowiednio: 146 t, 198 t i 250 t, zaś masa od 2400 do 3850 kg.

Z dużych do mniejszych

Dla nabywców interesujące może być to, że rozwiązania technologiczne stosowane w dużych silosach trafiają do mniejszych wersji. W tym jest m.in. sztywność płaszcza silosu uzyskiwana dzięki zastosowaniu blachy falistej. Producent wskazuje, że każde walcowanie wzmacnia materiał i uodparnia go na wgniecenia.

Poza tym pokrycie blachy powłoką Galfan ze stopu cynku i aluminium chroni stal lepiej niż standardowa powłoka cynkowa, a także stwarza lepsze właściwości formowania. Warto również zwrócić uwagę na to, że specjalnie uszczelnione łączenia pobocznicy i elementów śrubowych zapewniają szczelność konstrukcji płaszcza silosu.

r e k l a m a

Przewietrzanie ziarna

Podłoga kanałowa do przewietrzania ziarna to konstrukcja oparta na fundamentach: częściowo betonowa, a częściowo przykryta ażurowymi panelami. Jest łatwa w demontażu co ma znaczenie w utrzymaniu czystości w silosie, a także w kanałach pod podłogą. Ma to również istotne znaczenie podczas dezynfekcji zbiornika. Konstrukcja silosów Farma zabezpiecza przed podsiąkaniem wody i dostawanie się wilgoci pod podłogę.

Wykonaj to sam, a będzie taniej

Jeśli nabywca ma odpowiednie umiejętności montażowe niezbędne do postawienia silosu z dostarczonych elementów, to może skorzystać z takiej opcji. Może też wynająć zewnętrzną firmę, która dokona montażu zgodnie z firmową instrukcją. Po jego zakończeniu przedstawiciel firmy Araj dokona sprawdzenia prawidłowości wykonania i wtedy udziela gwarancji na swój produkt. Zazwyczaj montażu dokonuje ekipa firmowa, więc nabywca nie musi się tym trudzić.

Silosy lejowe Farma Premium

Ten rodzaj silosów jest wygodny, bo wyładunek odbywa się grawitacyjnie. Poza tym po jego opróżnieniu wewnątrz nie zostają pozostałości. Silosy Farma Premium wykonane z blachy falistej służą do magazynowania wszystkich gatunków zbóż, rzepaku, kukurydzy i roślin strączkowych. Silosy Farma Premium to 7 modeli o ładowność od 35 do 182 t.

Unia oferuje też sprzęt do czyszczenia, załadunku, suszenia i przewietrzania ziarna.

opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

redaktor

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Unia: Geopług sam prostuje bruzdę

Utrzymanie prostej bruzdy na mozaikowatej glebie to nie lada wyzwanie dla traktorzysty. Z pomocą przychodzi oferowany przez Unię – Geopług.

czytaj więcej

Czym charakteryzuje się nowy Juwel?

Oferta marki Lemken wzbogaca się o serię lekkich, obracalnych pługów zawieszanych Juwel 6.

czytaj więcej

Jeden traktor do wielu zadań

Funkcjonalność traktorów ogrodowych Al-Ko sprawia, że są sprzętem wielozadaniowym, co pozwala im zastąpić w ogrodzie kosiarkę, pług, walec, a nawet siewnik.  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)