Trioliet przejął fabrykę Ursusa w Opalenicy
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Trioliet przejął fabrykę Ursusa w Opalenicy

10.03.2020autor: dr Artur Jakubek

Od 1 marca 2020 roku nowym właścicielem fabryki Ursusa w Opalenicy jest Trioliet. Polski producent przez ponad 25 lat zaopatrywał wytwórcę  wozów paszowych z Oldenzaal w ramy i elementy konstrukcyjne. 




Już w listopadzie 2019 roku było wiadomo o zamiarze przejęcia zakładu Ursusa w Opalenicy przez spółkę Trioliet Polska. Umowę sprzedaży przedsiębiorstwa za ponad 6 mln zł podpisano 28 lutego 2020 roku. Strony postanowiły, że płatność zostanie na 3 transze: 90% ceny do 3 marca br., 5% po upływie 6 miesięcy – a ostatnie 5% po upływie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. W ten sposób Trioliet zabezpieczył kwotę na poczet ewentualnych roszczeń gwarancyjnych.

Co dalej z Ursusem?

Kwota ze sprzedaży zakładu w Opalenicy zostanie przeznaczona na spłatę wierzycieli. Producent ciągników i maszyn rolniczych nadal jest właścicielem zakładów w Lublinie i Dobrym Mieście, gdzie w styczniu przeprowadziła się siedziba spółki. Zarząd Ursus SA planuje połączyć Ursus i Ursus Bus w jeden podmiot, którego zadaniem będzie produkcja i sprzedaż ciągników rolniczych oraz miejskich autobusów zero– i niskoemisyjnych. Na połączenie zgodę wyraziło walne zgromadzenie akcjonariuszy. W komunikacie giełdowym Ursus SA podaje, że na tą chwilę nie jest rozważanie ogłaszanie upadłości spółki, a jedynie sprzedaż części majątku, spłata zadłużenia i zmiany w strukturach zatrudnienia.

Rozwój marki Trioliet

Przejęcie fabryki w Opalenicy jest dla Trioliet B.V. krokiem strategicznym. Jako główny jego powód, holenderski producent podaje, usprawnienie logistyki, co z kolei wpłynie na szybszy rozwój marki.  Przejęcie zakładu obejmuje kilka hal, maszyny i instalacje produkcyjne wraz z 85 pracownikami. Budynki o łącznej powierzchni 15 000 m2 zlokalizowane są na działce o powierzchni 7 ha. Obecny dyrektor Ursus Opalenica pozostanie na stanowisku managera Trioliet Polska.

Plany rozbudowy fabryki w Opalenicy

Holenderska firma jeszcze w tym roku zainwestuje w rozbudowę wyposażenia fabryki, a w 2021 roku planuje budowę nowej hali produkcyjnej. W ciągu najbliższych kilku lat przewiduje także zwiększenie zatrudnienia, w celu zwiększenia mocy produkcyjnych.

opr. aj

autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Trioliet: nowy paszowóz samobieżny Triotrac M

Holenderski specjalista w zakresie maszyn i urządzeń do hodowli zwierząt – Trioliet – wprowadza nowy paszowóz samobieżny. Triotrac M wyposażony jest w  zespół załadunkowy z dużym rotorem i unoszoną kabinę. Zobacz film z premiery!

czytaj więcej

Rolnicze klasyki na OLD-ROL k.Opola

Blisko 100 kolekcjonerów maszyn zjawiło się na zlocie starych traktorów OLD-ROL.To już II edycja tego wydarzenia, w tym roku odbyło się ono na terenie firmy Strzoda Maszyny Rolnicze w Solcu, niedaleko Opola.

czytaj więcej

Ursus – historia ciężkiej serii ciągników

Od C-385 do 18014A. Wiecie jak rozwijała się seria ciężkich ciągników Ursus? Historię zaczynamy o roku 1969. Wtedy powstał 76-konny model C-385...

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)