Rauch diagnozuje usterkę z pomocą smartfona klienta
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rauch diagnozuje usterkę z pomocą smartfona klienta

16.05.2020autor: dr Artur Jakubek

Firma Rauch dobrze przygotowała się do zdalnego wspierania rolników w pracach z rozsiewaczami nawozów. Serwisant jest w stanie zdiagnozować problem, bez wychodzenia z biura.



Sezon prac agrotechnicznych rozpoczął się już w lutym – to wtedy pierwsi rolnicy ruszyli w pole z rozsiewaczami nawozów. Uprawy muszą być zaopatrzone w składniki odżywcze we właściwym momencie i odpowiedniej ilości. Jest to jeden z wielu czynników warunkujących dobre plony.


Niezwykłe czasy wymagają kreatywnych rozwiązań

Oczywiście podczas obsługi mogą wystąpić pewne problemy. Właśnie dlatego Rauch, jeszcze przed rozwojem pandemii, wykorzystał technologią, aby szybko zapewnić swoim klientom pomoc techniczną w nagłych przypadkach. Serwis techniczny Rauch dysponuje rozwiązaniami, które umożliwiają serwisantom w Rheinmünster dostrzec problem bez potrzeby wychodzenia z biura – za pomocą aparatu w smartfonie klienta. Za pomocą myszy komputerowej mogą pokazać na ekranie smartfona rolnika lub serwisanta, gdzie i co należy zrobić, aby dokładnie przeanalizować i wyeliminować problem. 

Rauch w 45 krajach

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że maszynę marki Rauch u klienta można obejrzeć bardzo szybko, bez względu na to, w którym miejscu na świecie się znajduje – czy to na polu tuż obok, czy w Chinach, Rosji lub Australii. Potencjał jest duży, ponieważ maszyny Rauch pracują w ponad 45 krajach.
r e k l a m a


Wydłużone godziny pracy

Szczególnie ważny jest łatwy kontakt klienta z serwisem. W tym celu Rauch wydłużył godziny pracy pomocy technicznej w okresie sezonu nawożenia, czyli od lutego do maja. Dodatkowo przez całą dobę dostępny jest formularz, przez który można składać zapytania. Następnie jeden ze specjalistów Rauch udziela bezpośredniej pomocy.

Zmiany w organizacji pracy

Od marca firma podjęła szereg działań w celu zapewnienia dobrego kontaktu klientom z serwisem, mimo ryzyka związanego z rozwojem epidemii koronawirusa. W celu zwiększenia odległości między pracownikami, w biura zostały przekształcone sale konferencyjne. Jeśli to możliwe, praca wykonywana jest zdalnie, a gdy nie ma takiej możliwości, pracownicy noszą maseczki. Spotkania odbywają się na zasadzie telekonferencji lub wideokonferencji. Wszystkie działania mają na celu zapewnienie nieprzerwanej pracy wsparcia technicznego, przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Potrzeba matką wynalazku

W nietypowych sytuacjach powstają nietypowe rozwiązania. Może się nim pochwalić firma Rauch, która jest także specjalistą w zakresie obróbki blachy. Stworzyła mocowanie, które umożliwia umieszczenie smartfona na monitorze komputera, tak by mógł być wykorzystany podczas wideokonferencji. Przydatne rozwiązanie szczególnie, jeśli komputer nie jest wyposażony w kamerę internetową.

opr. aj
fot. firmowe

autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Zawieszany Rauch Aero powraca

Po 13 latach od zakończenia produkcji powraca pneumatyczny rozsiewacz nawozów z zawieszeniem trzypunktowym – Rauch Aero.

czytaj więcej

Rauch Aero GT: różna dawka nawozu co 6 metrów!

Rozsiewacz Aero GT może rozsiewać różne, na całej szerokości roboczej, dawki nawozu.

czytaj więcej

Nowa bateria Exide do wózków widłowych

GNB Lithium Material Handling to nazwa nowej baterii, którą wprowadza firma Exide. Zostałą stworzona z myślą o płynnym funkcjonowaniu floty maszyn do transportu wewnętrznego. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)