Rauch Aero GT: różna dawka nawozu co 6 metrów!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rauch Aero GT: różna dawka nawozu co 6 metrów!

01.11.2020autor: dr Artur Jakubek

Rozsiewacz Aero GT może rozsiewać różne, na całej szerokości roboczej, dawki nawozu.


Do tej pory rozsiewacze Rauch pracując z mapą aplikacji mogły rozsiewać różne dawki nawozu w poszczególnych obszarach pola, ale dawka na całej szerokości rozsiewu była taka sama. Dzięki pneumatycznemu rozrzutnikowi Aero GT firma Rauch daje możliwość rozsiewania różnej co 6 metrów dawki nawozu, w obrębie szerokości jednego przejazdu. 

Rolnictwo precyzyjne, a cyfrowe

Nowoczesne technologie oraz rosnąca ilość danych wykorzystywanych  w rolnictwie sprawiają, że coraz częściej mówi się nie o rolnictwie precyzyjnym, ale cyfrowym. Producenci maszyn rolniczych współpracują z firmami tworzącymi oprogramowanie lub opracowują je sami. Jedną z takich firma jest Rauch, który inwestuje w badania oraz rozwój własnego oprogramowanie i sprzętu. Technologia ma wspomóc rolników w uzyskiwaniu stabilnych plonów przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia środków produkcji: nasion, nawozów i pestycydów.

r e k l a m a

Ale po co to wszystko?

Zastosowanie nowej technologii sprawia, że nowoczesne maszyny są tym droższe im więcej pozwalają zaoszczędzić. Rozsiewacze nawozów marki Rauch są wyposażone w system kontroli sekcji wysiewających (ang. section control) sterowanych na podstawie sygnału GPS. Testy producenta wykazały, że ograniczenie podwójnego rozsiewu nawozu pozwala ograniczyć jego zużycie o nawet ponad 10%. Dzięki zastosowaniu technologii ISOBUS pole można nawozić zgodnie z zapotrzebowaniem glebowym, a sterowanie rozsiewaczem przebiega w oparciu mapy aplikacyjne (np. mapy plonowania). Rozsiewacze Rauch współpracują  z prawie wszystkimi dostępnymi na rynku czujnikami azotu, co umożliwia sterowanie dawką nawozu w czasie rzeczywistym zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem roślin. 

MultiRate 6 w rozsiewaczach Aero GT

Rauch informuje, że zintegrował system MultiRate 6 z pneumatycznym rozrzutnikiem Aero GT. Oznacza to, że w nowych rozsiewaczach tej marki dawka nawozu może zmieniać się nawet co sześć metrów w obrębie szerokości roboczej. To technologia znajdzie zastosowanie w rolnictwie precyzyjnym i umożliwi wykonywanie zabiegów polowych z dużą dokładnością, zwłaszcza w przypadku map satelitarnych z małą podziałką rzędu 10 x 10 m. 

Oprogramowanie Next

W rolnictwie cyfrowym istotnym aspektem jest oprogramowanie, które umożliwia automatyczną dokumentację zabiegu przez terminal ISOBUS. Aplikacja Next Machine Management łączy w jedną sieć różne maszyny rolnicze, co umożliwia przetwarzanie danych pozyskanych z różnych maszyn i ma na celu zwiększenie wydajności plonowania przy zachowaniu możliwie najniższych nakładów. Droga przejazdu maszyny jest prezentowana na mapie, a kolory wskazują wartości parametrów pracy oraz ich łączne i średnie wartości. Można je następnie zapisać i wykorzystać podczas planowania kolejnego zabiegu, zakupu sprzętu lub do prowadzenia dokumentacji produkcji roślinnej. 

Wymiana danych dzięki Agrirouter

Za pośrednictwem systemu wymiany danych – Agrirouter, z terminala w menedżerze eksportu można przesyłać planowane pomiary, mapy aplikacji, ścieżki prowadzenia oraz kontury sprzętu do innych maszyn. Jak twierdzi Rauch, aplikacja do zarządzania Next to narzędzie do szybkiego, bezpiecznego i prostego planowania i dokumentacji zabiegów.

opr. aj

fot. firmowe

autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Zawieszany Rauch Aero powraca

Po 13 latach od zakończenia produkcji powraca pneumatyczny rozsiewacz nawozów z zawieszeniem trzypunktowym – Rauch Aero.

czytaj więcej

Rauch: aplikacja WindMeter

Aplikacja zwiększa efektywność rozsiewacza nawozów

czytaj więcej

Rauch: stawiamy na nowoczesność

Nowa wykrawarka usprawni produkcję sprzętu

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)