Precyzyjne beczkowozy Kotte Garant z John Deere HarvestLab
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Precyzyjne beczkowozy Kotte Garant z John Deere HarvestLab

20.11.2020autor: dr Artur Jakubek

Kotte wprowadza do swoich wozów asenizacyjnych czujniki bliskiej podczerwieni (NIR) HarvestLab TM 3000 marki John Deere. To umożliwi precyzyjne sterowanie dawką składników odżywczych.

Kotte wprowadza do swoich wozów asenizacyjnych czujniki bliskiej podczerwieni (NIR) HarvestLab TM 3000 marki John Deere. To umożliwi precyzyjne sterowanie dawką składników odżywczych.

Precyzja w aplikacji

Czujnik bliskiej podczerwieni (NIR) zarówno podczas napełniania wozu asenizacyjnego, jak i podczas aplikacji w czasie rzeczywistym bada skład gnojowicy. Dzięki temu podczas nawożenia można precyzyjnie ustalić dawkę azotu (N), fosforu (P2O5) i potasu (K2O) w kg/ha. Na podstawie danych dostarczonych przez czujniki HarvestLab TM 3000 system określi ilość gnojowicy jaką należy zaaplikować, żeby dostarczyć określoną przez operatora dawkę składników odżywczych. Po wykonanym zabiegu mapy nawożenia są dostępne w John Deere Operations Center.

Certyfikat DLG

System HarvestLab TM 3000 uzyskał certyfikat towarzystwa DLG za wysoką precyzję w określaniu zawartości poszczególnych składników w gnojowicy pochodzącej od trzody chlewnej i bydła, a także w płynnym materiale pofermentacyjnym.

Wymagania techniczne i modernizacja

Do integracji systemu HarvestLab 3000 marki John Deere z beczkowozami Kotte Garant potrzebny jest terminal SmartControl lub GoControl. Obydwa rozwiązania umożliwiają wygodne sterowanie wozem asenizacyjnym z kabiny ciągnika. Również starsze beczkowozy Kotte można opcjonalnie doposażyć w wymagane oprzyrządowanie sterujące oraz w odpowiednie pompy.

Kotte GoControl 

System obsługowy GoControl zapewnia komunikację beczkowozu z ciągnikiem za pośrednictwem ISOBUS. Do wyboru są terminale T56 (z 5,6 calowym ekranem) i T84+ (z 8,4 calowym ekranem). Opcjonalnie dostępny jest również joystick K230. Firma Kotte zapewnia, że nowoczesny wygląd terminala idzie w parze z intuicyjną obsługą. Dostępne są 3 tryby pracy: drogowy, polowy i tryb napełniania. Menu przedstawione za pomocą grafik ułatwia szybkie uruchamianie poszczególnych funkcji.

Kotte SmartControl

System Smart Control oferuje 7-calowy terminal z ekranem dotykowym i dwuosiowy joystick obsługowy. Podobnie jak w GoControl dostępne są również 3 tryby pracy

Zasadę działania czujników bliskiej podczerwieni (ang. NIR) opisujemy w „profi” 3/2020.

opr. aj

fot. firmowe

autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

John Deere: posezonowy przegląd maszyn

Po całorocznym trudzie prac polowych, zima to okres kiedy powinniśmy zadbać o nasz sprzęt. Stanisław Wolski z firmy John Deere Polska radzi na co zwrócić uwagę.

czytaj więcej

Reorganizacja John Deere zakończona!

John Deere zakończył jedną z największych zmian organizacyjnych w swojej historii i stał się firmą Smart Industrial. Dokonano także kilku zmian personalnych. Kierownictwo John Deere Polska objęła Katarzyna Lewicka.

czytaj więcej

Cała flota w jednej aplikacji – John Deere Operations Center

Dzięki Operations Center (Centrum Operacyjnemu) rolnicy i usługodawcy mogą zarządzać gospodarstwem korzystając ze smartfona lub komputera.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)