Pöttinger wprowadza nowe zgrabiarki 1- i 2-karuzelowe
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Pöttinger wprowadza nowe zgrabiarki 1- i 2-karuzelowe

24.07.2020autor: dr Artur Jakubek

Wprowadzając nowe zgrabiarki ciągnione, firma Pöttinger skupiła się na wysokiej jakości paszy i możliwie najlepszym kopiowaniu terenu. Nowe modele to 422 i 462 oraz 632 i 692.




Jednokaruzelowe i dwukaruzelowe zgrabiarki Top

W sezonie 2021 Pöttinger wprowadza na rynek dwa nowe modele ciągnionych zgrabiarek. Jednokaruzelowe zgrabiarki Top 422 A i 462 A o szerokościach roboczych odpowiednio 4,20 i 4,60 m. Z kolei zgrabiarka dwukaruzelowa Top 632 A zgrabia pojedynczy pokos na 3,40 m z szerokości roboczej 6,30 m lub dwa pokosy pracują z szerokością 6,80 m. Większa od niej zgrabiarka Top 692 A formuje jeden wał pokosu 3,70 m przy szerokości roboczej 6,90 m lub dwa z szerokości 7,40 m.

Duża wydajność z małymi ciągnikami

Zgrabiarki jednowirnikowe są tak skonstruowane, żeby mogły współpracować ze stosunkowo małymi ciągnikami osiągając jednocześnie duże szerokości robocze, a co za tym idzie wydajność. Zapewnia to m.in. zaczepiana konstrukcja która nie obciąża ciągnika. Dzięki równoległobocznemu dyszlowi zarówno Pöttinger Top 422 A, jak i nieco większa Top 462 A mogą być zaczepiane do TUZ lub na zaczep oczkowy. Zgrabiarka podnosi się hydraulicznie do pozycji transportowej, a siłownik hydrauliczny na podwoziu i dyszlu zapewnia 50-centymetrowy prześwit.

r e k l a m a

Kopiowanie terenu

Producent zapewnia, że zgrabiarki Top 632 A i Top 692 A mają dobrą zwrotność i mocną ramę. Standardowo wyposażone są w osie tandemowe i opony w rozmiarze 18.5x8.5-8. W wyposażeniu opcjonalnym dostępne są podwójne koła kopiujące znajdujące się pod karuzelą lub zamontowane z przodu karuzeli koła MiltiTast. Konstrukcja ramy umożliwia karuzelom niezależne kopiowanie terenu. Tylna karuzela jest zamontowana na przegubach Kardana, co zapewnia swobodę ruchu w 3 płaszczyznach. Ruchy pionowe umożliwia przegub znajdujący się bezpośrednio za przekładnią kątową. Łożysko przegubowe w ramie oraz przegub pomiędzy belką tylnej ramy a zespołem wirnika umożliwiają ruch poprzeczny tylnego wirnika. Ta elastyczność chroni zęby i sprawia, że skoszony materiał nie pozostaje na łące.

W tereny górskie

Głównym problemem sprzętu rolniczego jest stabilność w terenach górzystych. Szerokie podwozie zgrabiarek dwuwirnikowych Top 632 A i Top 692 A z opcjonalnymi oponami z bieżnikiem AS na szerszych osiach zapewnia dobrą przyczepność i stabilność na wzniesieniach. 

Rama drugiego wirnika jest zamontowana 650 mm przed środkiem pierwszego wirnika. Dzięki temu zgrabiarka pozostaje w śladzie ciągnika podczas pracy na zboczach, a także zapewnia wystarczające nakładanie się podczas pokonywania zakrętów. Dodatkowo stabilność na stromych zboczach zapewnia dyszel wyposażony w dużą płytę nośną.



Pokos w 1 lub 2 wałach

Operator może pracować komfortowo dzięki hydraulicznej regulacji szerokości roboczej. W zależności od ilości zielonki szerokość roboczą można dowolnie dostosowywać do szerokości podbierania następnej w łańcuchu technologicznym maszyny. Operator może także wybrać sposób zgrabiania, formując za jednym przejazdem jeden lub dwa wały pokosu.

opr. aj

fot. firmowe

autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aparat owijający w Pöttinger Impress Profi poprawi jakość paszy

Firma Pöttinger w prasach zwijających Impress Profi wprowadza aparat do owijania siatką lub folią płaszczową.

czytaj więcej

Nowa seria kultywatorów Pöttinger Terria

Sześć modeli nowej serii kultywatorów Terria pojawi się jesienią 2020 roku w portfolio firmy Pöttinger. Zapewnią szerokie zastosowanie w płytkiej i głębokiej uprawie gleby.

czytaj więcej

Zgrabiarka Pöttinger Top 1403 C z 4 karuzelami i kontrolą pokrycia

Nowa zgrabiarka Top 1403 C z czterema karuzelami zbiera zielonkę z szerokości 14 m. Dobre kopiowanie terenu i delikatne zgrabianie materiału to ważne aspekty, na które uwagę zwracają inżynierowie firmy Pöttinger.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)