Pojemny opryskiwacz – Kverneland iXtrack T6
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Pojemny opryskiwacz – Kverneland iXtrack T6

24.08.2019autor: Jan Józefowicz

Na targi Agritechnica Kverneland przygotował wiele nowości, w tym są trzy opryskiwacze o pojemności do 7600 l. 

Nowa seria w standardzie ma system zarządzania na uwrociach ErgoDrive, co pozwala aktywować funkcje belki i automatycznego kierowania. Wystarczy nacisnąć przycisk. Maszyna ma amortyzowany równoległobok do stabilizacji belki, który jest aktywny nie tylko w czasie pracy, ale także w transportu.

Belki do 36 m

Składane wzdłuż zbiornika aluminiowe belki HSA lub wzmacniane wersje stalowe HSS zapewniają nisko położony środek ciężkości podczas transportu. Przykładowo stalowa wersja o szerokości 36 m po złożeniu ma szerokość transportową 2,55 m. Jej maksymalna wysokość to 3,50 m.

Technologia czujników Boom Guide zapewnia prowadzenie w różnych warunkach terenowych, co odciąża traktorzystę podczas oprysków. W przypadku Boom Guide ProActive system aktywnie reaguje na ruchy opryskiwacza i belki, aby zapewnić stabilne prowadzenie nad powierzchnią uprawy, gleby lub obydwoma jednocześnie w specjalnym trybie hybrydowym.

Kverneland wprowadził także system przeznaczony do pracy na równym terenie dla belek o szerokości od 32 do 40 m. Co ważne, nie wymaga dodatkowego prowadzenia elektronicznego. 

r e k l a m a

Stabilność belki

iXtrack T6 ma centralnie umiejscowioną belkę ramy głównej, która jest nitowana, a nie spawana. Rama jest wykonana ze specjalnej stali HSLA (High Strength Low Alloyed), aby uzyskać wytrzymałość i elastyczność przy wyższych prędkościach jazdy na polu i w transporcie.

Centralna rama w połączeniu z opatentowaną konstrukcją zbiornika pozwala uzyskać niski środek ciężkości i kompaktowe wymiary, co ułatwia skręt na uwrociach, wyższych prędkości roboczych i łatwego garażowania lub parkowania. Rozstaw kół można zmieniać w zakresie od 1,80 do 2,25 metra. Połączenie wąskich, ale wysokich opon ogranicza zagęszczenie gleby.

Zaawansowana elektronika

iXtrack T6 standardowo jest w pełni kompatybilny z ISOBUS, co oznacza, że można go łatwo podłączyć do Tellus GO lub PRO czy też dowolnego innego, certyfikowanego przez AEF terminala. iXspray jest wyposażony w wiele funkcji, w tym np. łatwo skonfigurować wstępne ustawienia dla planowanych zabiegów i zaprogramować położenie belki na uwrociu. 

IsoMatch Grip pozwala łatwo sterować opryskiwaczem. Traktorzysta może zaprogramować do 44 funkcji w 4 trybach. Może więc zacząć od podstawowych funkcji i dodawać później kolejne w miarę potrzeby. Dzięki funkcji ISOBUS AUX-N IsoMatch Grip można również wykorzystać do sterowania innymi narzędziami.

Opcjonalna aplikacja IsoMatch Geocontrol pozwala na korzystanie z automatycznej kontroli sekcji i aplikacji zmiennej dawki. Nowa wersja aplikacji oferuje również 88 sekcji do indywidualnego sterowania rozpylaczami.

Połącz się z maszyną

IsoMatch FarmCentre to rozwiązanie do zarządzania flotą mające zastosowanie we wszystkich maszynach Kverneland w połączeniu z terminalem Tellus PRO. IsoMatch FarmCentre zapewnia maszynie połączenie online z Internetem. Niezależnie od tego, czy chcesz kontrolować swoją flotę, zdalnie zarządzać zadaniami lub analizować dane maszyny, IsoMatch FarmCentre umożliwia to w wydajnej aplikacji internetowej, łącząc maszyny, ciągniki, terminale i chmurę w jednym ciągłym przepływie danych.

Zarządzanie cieczą

iXtrack T6 został opracowany dla optymalnej ochrony upraw w połączeniu z dbałością o środowisko. Panel sterowania EasySet jest wygodny w obsłudze dzięki konstrukcji zbiornika i zintegrowanemu rozwadniaczowi. Ujście zbiornika znajduje się w pobliżu pompy i zaworów, w związku z tym krótkie węże pozwalają zminimalizować ilość resztek cieczy do jednego z najniższych poziomów na rynku. Specyficzne cechy sprawiają, że opryskiwacz jest łatwy do dokładnego napełnienia, opróżnienia oraz wyczyszczenia, co pozwala zaoszczędzić koszty i jednocześnie zminimalizować negatywny wpływ na środowisko.

Sterowanie

Można dokonać wyboru pomiędzy ręcznym sterowaniem zaworami na panelu EasySet, półautomatyczną wersją iXclean Comfort lub w pełni automatycznym systemem zarządzania zaworami iXclean Pro. Dzięki iXclean Pro wszystkie funkcje, takie jak napełnianie, mieszanie, oprysk, rozcieńczanie, napełnianie lub płukanie belki oraz czyszczenie zbiornika, mogą być sterowane z fotela operatora za pomocą terminala kompatybilnego z ISOBUS! Nie ma więc potrzeby opuszczania kabiny ciągnika.

System wysokociśnieniowej recyrkulacji cieczy iXflow dostępny jest z rozpylaczami sterowanymi pneumatycznie lub jako iXflow-E ze sterowaniem elektrycznym.

Wkrótce kolejne informacje o nowościach firmy Kverneland.

opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

redaktor

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Kverneland i Mazzotti kontynuują współpracę

Przedłużona została współpraca Grupy Kverneland i Mazzotti s.r.l. przy projekcie opryskiwacza samojezdnego iXdrive.

czytaj więcej

Agritechnica 2019: nowy opryskiwacz Hardi Aeon Centura

Podczas targów Agritechnica 2019 duński producent zaprezentował opryskiwacz Aeon Centura. Nowa maszyna ze zbiornikiem 5200 l i 36–metrową belką polową ma nisko położony środek ciężkości i zawieszenie hydrauliczne.

czytaj więcej

Kverneland: oszczędny wysiew

Firma Kverneland wprowadza aplikację Multirate do zmiennego dawkowania, która współpracuje z rozsiewaczem TLX Geospread. Zobacz na czym to polega, co daje i kiedy pojawi się na rynku?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)