Podsumowanie 2020 roku według John Deere Polska
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Podsumowanie 2020 roku według John Deere Polska

17.01.2021autor: dr Artur Jakubek

John Deere Polska zalicza miniony rok do udanych. Co się to tego przyczyniło?

Rok 2020 przeszedł do historii, ale z pewnością długo pozostanie w naszej pamięci. Pandemia koronawirusa spowolniła i na pewien czas zatrzymała większość fabryk, w tym również producentów maszyn rolniczych. Przyszło nam zmierzyć się z nową rzeczywistością, w której podstawą funkcjonowania był i nadal jest dystans społeczny i wszechobecne maseczki ochronne. To wymusiło dokonanie pewnych reorganizacji w funkcjonowaniu produkcji, dystrybucji i opieki posprzedażowej. 

Zdalne wsparcie

Na szczęście nowoczesne technologie umożliwiły wypracowanie nowych schematów działania, spotkania w cztery oczy zastąpiliśmy wideokonferencjami. Mimo dużych restrykcji i obostrzeń rolnicy nie mogli zostawić swoich upraw lub zająć się nimi zdalnie. Jak zwykle potrzebowali sprzętu i środków produkcji, żeby zapewnić nieprzerwany łańcuch dostaw żywności. To wymagało wsparcia ze strony dealerów i producentów maszyn rolniczych.

- John Deere Connected Support, czyli rozwiązanie pozwalające serwisantom łączyć się z komputerami maszyn klientów, aby możliwie sprawnie diagnozować potencjalne usterki i naprawić mniejsze błędy stało się kluczem. Zauważyliśmy znaczne wzrosty jego wykorzystania. Ponadto zdalne łączenie z maszyną pomaga też: dokonać wydania ciągnika lub innej maszyny bez potrzeby spotkania, ale też skonfigurować i dostosować, a przez to zmaksymalizować czas sprawności i skrócić przestoje w pracy – mówi Stanisław Wolski, Manager Aftermarket & Customer Support.

Monitorując maszyny w czasie pracy, system Expert Alerts jest w stanie przewidzieć problemy związanie z nieprawidłowym ich funkcjonowaniem, jeszcze zanim się pojawią. Dzięki temu rolnik nie traci czasu na wizytę w serwisie, oszczędzając w ten sposób czas.

r e k l a m a

Oferta ciągników rośnie

W 2020 roku John Deere zaprezentował kilka nowości maszynowych. Wśród nich był ciągnik 8RX na 4 gąsienicach, odświeżona seria 6M z modelami w zakresie mocy od 90 do 195 KM oraz ciągniki serii 7R i 8R pochodzące z fabryki Waterloo w USA. Producent rozszerzył ofertę rozwiązań automatyzujących pracę operatora. Mowa chociażby o AutoTRac w serii 6M i nowych funkcjonalnościach w Operations Center.

Reorganizacja sieci dealerskiej

Nie bez znaczenia były także zmiany w sieci dealerskiej w ramach strategii Dealer Jutra 3.0. Sieć profesjonalnych partnerów handlowych jest w stanie sprostać rosnącym wymaganiom nowoczesnego rolnictwa, gdzie czynnikami decydującymi o sukcesie są szybkość wsparcia, właściwe doradztwo i elastyczność proponowanych rozwiązań do zmieniających się warunków gospodarowania. 

- Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe okoliczności i działania, należy uznać rok 2020 za udany, w którym osiągnęliśmy wzrost sprzedaży dużych ciągników zarówno wolumenowo jak i osiągając wzrost udziału w rynku do poziomu prawie 30% w roku rozliczeniowym 2020. Co istotne, klienci doceniają nasz wkład w rozwój telematyki i rozwiązań wspierających automatyzację pracy maszyn, wybierając ciągniki wyposażone w system JDLink oraz zaawansowane funkcje AutoTrac – podsumowuje Katarzyna Lewicka.

Popularny model 6120M

Korzystne dla John Deere są statystyki sprzedaży ciągników powyżej 150 KM, w których uzyskał wzrost w stosunku do 2019 roku o 1,34%, notując prawie 30% udział w rynku. Z pośród 542 zarejestrowanych ciągników marki John Deere, 20% stanowiły modele serii 7R i 8R. Dużą popularnością cieszył się model 6155M (172 rejestracje), a w segmencie 110-140 KM bezkonkurencyjny okazał się model 6120M z wynikiem 209 rejestracji.

John Deere z optymizmem patrzy w przyszłość, nie tylko z powodu kontynuacji rozwoju rozwiązań telematycznych, które nabierają dużego znaczenia szczególnie w czasach izolacji społecznej. W roku 2021 producent spod znaku jelenia świętuje ważną rocznicę, ponieważ fabryka w Mannheim, skąd wyjeżdżają ciągniki 6M i 6R, obchodzi 100-lecie produkcji ciągników.

opr. aj

fot. John Deere

autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Agritechnica 2021 bez John Deere

Firma John Deere oświadczyła, że nie weźmie udziału w targach Agritechnica 2021.

czytaj więcej

Ile pali nowy John Deere 7R?

Producenci ciągników prześcigają się w rozwiązaniach, mających przyciągnąć uwagę rolników. Jednym z głównych kryteriów przy wyborze nowego ciągnika zawsze było i będzie zużycie ON. Nowymi wynikami w tym zakresie może pochwalić się John Deere.

czytaj więcej

John Deere X9 ze 100-t młocarnią

Producent testował maszynę w trakcie zbioru pszenicy w zróżnicowanych warunkach. Byliśmy przy tym!

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)