O czym przeczytasz w najnowszym "profi" 5-2020?
Ukazał się kolejny, piąty już numer "profi" 5-2020.
Oto najciekawsze tematy w "profi" 5-2020:
- Tematem numeru jest test porównawczy ładowarek: JCB TM 420, Kramer KL55.8 T oraz Schäffer 9660 T. Zobacz mocne i słabsze strony maszyn niezbędnych w gospodarstwach z produkcją zwierzęcą.
Nowości w technice rolniczej. Co prawda, w tym roku odwołano większość imprez targowych, ale to nie znaczy, że firmy nie przygotowały nowości na ten rok. Wręcz przeciwnie, w technice rolniczej dużo się dzieje. U nas przeczytasz, jakie co nowego zobaczymy w ofercie czołowych firm w branży rolniczej.
Nowe traktory, to temat, który najbardziej pociąga fanów techniki. Do sprzedaży wchodzą odświeżone i ulepszone wersje uznanych modeli ciągników. W kabinie będzie wygodniej, a nowoczesne silniki będę bardziej ekologiczne.
Na rynek ładowarek coraz śmielej zagląda elektromobilność. Zasilane prądem stałym są nie tylko mini ładowarki, ale również duże ładowarki teleskopowe o udźwigu kilku ton! Jeden z czołowych producentów planuje uruchomienie seryjnej produkcji modelu e-Worker jeszcze w tym roku!
Co nowego na łące? Nowości nie omijają maszyn do zbioru zielonek. Czym będziemy pracować w kolejnym sezonie?
- Test ciągnika John Deere 6120M. Nowa seria 6M zastąpiła poprzednią serię 6M i 6 R. Sprawdziliśmy, jak sprawuje się w praktyce.
Test popularnego w Polsce beczkowozu Joskin Modulo2 11000 ME. Mówiąc krótko – udana beczka.
Coraz więcej się mówi o mechanicznym zwalczaniu chwastów, ale jaki sprzęt wybrać do poszczególnych upraw?
Podpowiadamy na co zwrócić uwagę kupując używany ciągnik Deutz-Fahr 7 TTV.
Przedstawiamy pomysły rolników na ulepszenia w prasie zwijającej. Rozwiązania czasami zaskakują swoją prostotą i użytecznością.
Podpowiadamy, jak rozbudować instalację elektryczną w ciągniku.
Regeneracja przekładni Vario wcale nie musi słono kosztować. Rozmawialiśmy z Dawidem Maciejowskim, który w wielkopolskich Trzebisławkach z powodzeniem regeneruje przekładnie Vario w ciągnikach Fendt.
Jak określić zawartość substancji pokarmowych w zielonce zbieranej właśnie z pola? Z czujnikiem bliskiej podczerwieni (NIR) to nie problem. Na bieżąco możemy kontrolować parametry kukurydzy zbieranej sieczkarnią polową.
Żeby uruchomić pierwsze silniki spalinowe trzeba było zakręcić korbą. Teraz jest dużo łatwiej, wystarczy przekręcić kluczyk w stacyjce... a co dzieje się później? To wyjaśniamy w rubryce "Jak to działa?" Tym razem na pod lupę wzięliśmy rozrusznik!
Maszyny marki Väderstad znane są na całym świecie. Zobacz, jakie były początki tej szwedzkiej fabryki maszyn i jak rozwinęła się do dziś.
Mieliśmy okazję jeździć ciągnikiem New Holland T6 z przekładnią DynamicCommand z systemem GSM2.
Raport z pracy: zgrabiarka grzebieniowa Samasz Twist 600,
Raport z pracy: przystawka żniwna Shelbourne CVS 20,
Raport z pracy: sieczkarnia Rostselmash F2650,
Raport z pracy: brona talerzowa Amazone Catros XL 6002
opr. aj
dr Artur Jakubek
redaktor naczelny magazynu Profi
<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>
Najważniejsze tematy