Kverneland e-drill maxi plus - siew i nawożenie
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Kverneland e-drill maxi plus - siew i nawożenie

23.08.2020autor: Jan Józefowicz

Siewnik Kverneland e-drill maxi plus umożliwia jednoczesny wysiew nasion i nawozu.



W ofercie Kvernelanda jest siewnik zbożowy nabudowany na bronie wirnikowej e-drill maxi plus, co pozwala na jednoczesny siew nasion i nawozu. Ten model przewidziany jest na rynki europejskie, gdzie część zbóż wysiewana jest wiosną.

Dwa rodzaje nasion

Aby zrównoważyć krótszą wegetację, aplikacja nawozów fosforowych łącznie z nasionami wspomaga kiełkowanie i rozwój roślin. Poza tym istotne znaczenie ma elastyczne wykorzystanie sprzętu i wysoka wydajność przy coraz popularniejszym siewie dwóch różnych nasion. Po zbiorze głównym druga uprawa ma już pole do wyłącznej dyspozycji.

Podział pojemności zbiornika

Maksymalna pojemność siewnika e-drill maxi plus to 2100 litrów, które można podzielić w stosunku 60:40, 70:30 lub 100:0. Odbywa się to z dwoma niezależnie pracującymi aparatami wysiewającymi po obu stronach maszyny. Dwa elektroniczne czujniki rezerwy nasion, regulowane z zewnątrz, monitorują małe ilości rzepaku, a także większe ilości fasoli. Pełną pojemność zbiornika można wykorzystać do siewu jednego rodzaju nasion. 

r e k l a m a


Nasiona i nawozy

Siewnik e-drill maxi plus ma różne warianty aplikacji:

  • dwa rodzaje nasion,
  • jeden rodzaj nasion i jeden rodzaj nawozu lub
  • jeden rodzaj nasion w kombinacji ze środkiem przeciwko ślimakom
  • jeden rodzaj nasion.

Drugi dodatkowy wylot w redlicy  aplikuje nawóz lub drugi rodzaj nasion w jednym przejeździe roboczym. Nawóz jest stosowany w mieszaninie z nasionami.


Aparat wysiewający Eldos

Podobnie jak w przypadku wszystkich modeli e-drill, dawki wysiewu nasion i nawozu są kontrolowane przez dwa aparaty wysiewające Eldos. Oba są kompatybilne z ISOBUS i napędzane elektrycznie, co pozwala na niezależną regulację dawki nawozu i nasion. Za pomocą sterownika traktorzysta może przeprowadzić kalibrację aparatu wysiewającego. Nie ma potrzeby zmieniać kół zębatych. Wystarczy wprowadzić żądane wartości do terminalu i nacisnąć jeden przycisk na aparacie dozującym, aby rozpocząć kalibrację. Próba kręcona odbywa się automatycznie. Do każdego aparatu dozującego przewidziano 5 rolek dozujących dla drobnych i dużych nasion lub nawozu. Wymiana kół dozujących jest łatwa i nie wymaga narzędzi. Możliwe jest też sterowanie sekcjami.


Łatwe połączenie z elektroniką

Kompatybilność ISOBUS e-com “plug and play” umożliwia podłączenie  siewnika e-drill maxi plus do dowolnego ciągnika zgodnego ze standardem ISOBUS, co zapewnia wykorzystanie własnego terminala ciągnika. Alternatywnie można użyć IsoMatch Tellus Pro firmy Kverneland lub IsoMatch Tellus GO. Oba są w pełni kompatybilne  z ISOBUS.

opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

redaktor

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

O czym przeczytasz w najnowszym "profi" 5-2020?

Ukazał się kolejny, piąty już numer "profi" 5-2020. 

czytaj więcej

Gratka dla fanów Farming Simulator 2019 – maszyny Kverneland i Vicon

Od 16 czerwca 2020 roku do Farming Simulator 2019 dostępny jest pakiet 24 maszyn marki Kverneland i Vicon.

czytaj więcej

Kverneland i Mazzotti kontynuują współpracę

Przedłużona została współpraca Grupy Kverneland i Mazzotti s.r.l. przy projekcie opryskiwacza samojezdnego iXdrive.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)