New Holland wprowadza kombajn hybrydowy CH7.70!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

New Holland wprowadza kombajn hybrydowy CH7.70!

24.07.2020autor: dr Artur Jakubek

Crossover Harvesting to nazwa nowych kombajnów hybrydowych marki New Holland. Model CH7.70 z segmentu kombajnów średniej mocy łączy technologię OptiTresh z dwoma wzdłużnymi rotorami TwinRotor.




Rok po premierze nowego Lexiona z systemem omłotu APS SynFlow Hybrid, swoją hybrydę przedstawia New Holland. Model CH7.70 łączy zespół omłotowy OptiTresh z dwoma rotorami TwinRotor. Według producenta nowy kombajn hybrydowy ma największą wydajność w swoim segmencie mocy.

Silnik  Cursor 9

W kombajnie CH7.70 zastosowano silnik Cursor 9 o mocy 374 KM, który spełnia normę emisji Stage V dzięki technologii Hi-eSCR 2. Według producenta to wystarczająca moc, żeby zapewnić ekonomiczną pod względem zużycia paliwa pracę. Oferowana w standardzie gwarancja na 3 lata (lub 1200 roboczogodzin silnika) obejmuje silnik, układ przeniesienia napędu i układ neutralizacji spalin.

– Opracowaliśmy model CH7.70 specjalnie z myślą o profesjonalnych rolnikach oraz firmach świadczących usługi, którym potrzebny jest kombajn zapewniający najwyższą wydajność w każdych warunkach oraz niskie koszty eksploatacji maszyny. Nowy model CH7.70 cechują wszystkie zalety doskonałej technologii separacji ziarna Twin Rotor o 45-letniej tradycji oraz najlepszej technologii omłotu: najwyższa w klasie wydajność, wysoka jakość ziarna i słomy, wszechstronność przy zbiorze wielu upraw roślinnych, niezawodność i niskie koszty eksploatacji. Ta unikatowa koncepcja otwiera erę technologii Crossover Harvesting marki New Holland – wyjaśnia Lars Skjoldager Sorensen, Crop Harvesting Product Management Global.

r e k l a m a

Technologia Crossover Harvesting

Zastosowana w kombajnie hybrydowym technologia Crossover Harvesting pozwala osiągnąć o 25% większą wydajność w porównaniu do konwencjonalnych kombajnów. To dzięki połączeniu dwóch poprzecznie ułożonych bębnów omłotowych (OptiTresh) o średnicy 600 mm, z układem Twin Rotor. Dwa wzdłużnie ułożone rotory mają średnicę 21 cali, co przy długości 3,45 m zapewnia powierzchnię separacji 2,9 m2. Producent podaje, że przystosowanie kombajnu do zbioru innej uprawy wymaga niewielki modyfikacji i trwa ok. 20 min.

Zespół żniwny Varifeed

Specjalnie do pracy z nową serią kombajnów hybrydowych CH (Crossover Harvesting) zostały zaprojektowane zespoły żniwne Varifeed. Z modelem CH7.70 współpracuje heder o szerokości 9,15 m lub jego mniejsza wersja o szerokości 8,53 m.

Trzy kaskady – lepsze czyszczenie

Duża przepustowość układu omłotu i separacji nowego kombajnu New Holland wymaga również wydajnego czyszczenia. W tym celu na środku podsiewacza jest dodatkowa – trzecia – kaskada. Układ TripleClean ma zwiększać wydajność czyszczenia w porównaniu do konwencjonalnych układów nawet o 15%. Poza tym, dolny przenośnik ziarnowy ma podwójną spiralę, co zwiększa wydajność transportu ziarna do zbiornika.

SmartSieve na wzniesieniach

Dzięki bocznej kompensacji nachylenia zapewniającej równomierne obciążenie sit, a tym samym optymalne warunki czyszczenia ziarna, zapewnia system SmartSieve. SmartSieve steruje także pracą sit zapewniając możliwie najlepszy kąt podrzucania, w oparciu o prędkość obrotową wentylatora i dane dotyczące wielkości ziaren. Natomiast system OptiFan automatycznie zmniejsza prędkość wentylatora podczas jazdy w górę wzniesienia (żeby ziarna nie wypadały za kombajn) i zwiększa ją podczas zjeżdżania w dół (żeby nie przeciążyć sit dużą masą ziaren). 

Laterale na strome zbocza

W wersji kombajnu CH7.70 Laterale automatyczny system poziomowania kompensuje boczne nachylenie nawet do 18% utrzymując wydajność kombajnu na stałym poziomie. Stanowi on uzupełnienie wspomnianych wcześniej systemów: SmartSieve i TripleClean.

Już wkrótce przedstawimy więcej informacji na temat nowego kombajnu hybrydowego New Holland CH7.70!

opr. aj

fot. firmowe

autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Kombajny New Holland Braud do zbioru winogron

Sprzęt New Holland to nie tylko ciągniki rolnicze i kombajny, z których część powstaje w Płocku. Niebiesko-żółta marka ma w swojej gamie między innymi kombajnu do zbioru winogron.

czytaj więcej

Film profi: przekładnia DynamicCommand GSM2

Szukasz ciągnika, który oferuje różne tryby sterowania przekładnią? W profi 5-2020 sprawdziliśmy ciągnik T6.155 marki New Holland z przekładnią DynamicCommand. Elektroniczny system sterowania GSM2 sprawia, że przekładnia mechaniczna działa prawie tak samo, jak bezstopniowa AutoCommand. Chcesz zobaczyć? Zobacz film!

czytaj więcej

Raport profi: New Holland DynamicCommand GSM2

W „profi” 4/2020 przetestowaliśmy ciągnik New Holland T6.155 AutoCommand. Tym razem sprawdziliśmy, jak w tym traktorze działa dwusprzęgłowa przekładnia DynamicCommand z nowym systemem sterowania GSM2. Działa prawie jak "bezstopniówka".

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)