Fliegl wkracza w technologię pielenia
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Fliegl wkracza w technologię pielenia

12.09.2020autor: dr Artur Jakubek

Dzięki adapterowy Dexter marki Fliegl można doglebowo aplikować gnojowicę w uprawach rzędowych i jednocześnie usunąć chwasty bez użycia środków chemicznych.


Już w sezonie 2021 firma Fliegl zaoferuje 6- i 8-rzędowe adaptery do pielenia (Dexter 6 i 8) i do wprowadzania gnojowicy. Nowe urządzenie jest wyposażone w sprawdzony rozdzielacz marki Fliegl. Jako narzędzie do pielenia służy poziomy wirnik. Obracające się elementy spełniają swoją rolę nawet przy dużej ilości chwastów i umożliwiają pielenie przy niskich stratach w plonie głównym. Wirniki wyczesują chwasty rosnące w międzyrzędziach i pokrywają cienką warstwą gleby te, które wyrosły w rzędzie. Ustawienie odpowiedniej głębokość roboczej zapewnia regulowany kąt nachylenia wirników.





W opcji kamery do identyfikacji roślin

Gnojowica jest dobrze wymieszana z glebą, ponieważ podawana jest przed wirnikami. W ten sposób ograniczono możliwość uszkodzenia upraw przez zbyt dużą koncentrację nawozu w jednym miejscu. W podstawowej konfiguracji kultywatory do gnojowicy oferowane są do beczek o szerokości 2,25 m. Opcjonalnie można zainstalować dodatkowy system rozpoznawania roślin oparty na kamerach. 

r e k l a m a

Rozładowanie szczytu prac polowych

Nowoczesne rolnictwo dąży w kierunku coraz bardziej ekologicznej uprawy roślin. Dzięki temu nieustannie rośnie zapotrzebowanie na narzędzia do mechanicznego zwalczania chwastów. Równocześnie coraz większego znaczenia nabiera rozprowadzanie gnojowicy w uprawach rzędowych (szczególnie w kukurydzy) w czasie fazy intensywnego wzrostu roślin (w maju i czerwcu). Takie zabiegi sprzyjają także rozłożeniu wiosennego szczytu prac w gospodarstwie na dłuższy okres czasu. 

Dexter wymierza gnojowicę z glebą i usunie chwasty

Firma Fliegl wprowadza do oferty rozwiązanie, które spełni te wymagania. Aby zmniejszyć liczbę przejazdów i ograniczyć stosowanie środków chemicznych, bawarski producent maszyn rolniczych proponuje nowy adapter. Umożliwia on nie tylko wprowadzenie płynnego nawozu naturalnego bezpośrednio w glebę, ale także jednoczesne zwalczanie chwastów metodą mechaniczną.

Nie tylko z maszynami Fliegl

Nowe rozlewacze Dexter współpracują nie tylko z beczkowozami marki Fliegl, ale także maszynami innych producentów. Do wozów jednoosiowych z serii Alpha-Line firma Fliegl oferuje oprócz czteropunktowego układu hydraulicznego, także opony w rozmiarze 480/80 R 38. Na życzenie wybrane beczki jednoosiowe mogą być wyposażone w układ kierowania osią, zapewniający dużą zwrotność na uwrociach.

opr. aj

autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Talerze K4 w bronie łańcuchowo-talerzowej Kelly na europejskie rynki

Talerz uprawowy K4 marki Kelly został opracowany do lepszego zwalczania chwastów i może być stosowany w szerokim zakresie warunków glebowych.

czytaj więcej

Fliegl wprowadza bronę łańcuchowo-talerzową

Brona łańcuchowo-talerzowa to nietypowe i mało znane na polskim rynku narzędzie uprawowe. Co nowego oferuje firma Fliegl?

czytaj więcej

Pomysły na mechaniczne zwalczanie chwastów

Spulchniacze i pielniki przeżywają swoisty renesans. Jednak nie zawsze trzeba kupować nowe maszyny. W profi pokazujemy, jak można ulepszyć sprzęt, który jest już w gospodarstwie.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)