AVR wprowadza składane wersje obsypników Ecoridger, Speeridger i Weeder
r e k l a m a
Partnerzy portalu

AVR wprowadza składane wersje obsypników Ecoridger, Speeridger i Weeder

21.07.2020autor: dr Artur Jakubek

W ofercie na 2021 rok belgijskiego producenta AVR pojawiły się znane obsypniki Ecoridger, Speeridger i Weeder w wersji składanej.




Rosnące zapotrzebowanie ze strony rolnictwa ekologicznego sprawiło, że AVR opracowało składane modele narzędzi do pielęgnacji upraw redlinowych: Speedridger, Ecoridger i Weeder. 



Ecoridger usuwa chwasty

Obsypnik Ecoridger spełnia dwie funkcje. Po pierwsze skrobaki zbierają z redlin siewki chwastów i mieszają z cienką warstwą ziemi. Następnie redlice obsypują i ponownie formują redlinę. Ecoridger jest przeznaczony do mechanicznego zwalczania młodych chwastów w uprawach ziemniaka oraz do formowania redlin już po wschodach roślin. 



Na lekkie gleby Speedridger

Speedridger przeznaczony jest na lżejsze gleby, gdzie formowanie redliny bywa trudne ze względu na sypkość gleby. Według AVR konstrukcja obsypnika Speedridger została tak opracowana, żeby dobrze formowała redliny nawet przy dużych prędkościach roboczych. Umożliwiają to 4 elementy: system dociążenia, redlice kruszące zasklepioną glebę, dyski obsypujące oraz „kaptur” obsypujący High-Speed, stosowany również w kultywatorach marki AVR.


Weeder z redlicami na zawiasach

Elementy robocze narzędzia Weeder są przymocowane do ramy za pomocą złącza obracalnego – niczym na zawiasie. To sprawia, że duże koło kopiujące (200 x 65 mm) dobrze odwzoruje kształt redlin, a redlice pracują na jednakowej głębokości. Nacisk elementów roboczych można ustawiać na 3 wartości.



Elastyczne szerokości robocze obsypników

Obsypniki Ecoridger, Speedridger i Weeder są dostępne w szerokościach roboczych 2 x 75 cm (także 80, 85 lub 90 cm), 4 x 75 cm (również 80, 85, 90 cm) oraz 6 x 80 (85 i 90 cm) lub nawet 8 x 75 cm. Opcjonalnie dostępne są różne warianty wyposażenia w zależności od wymagań agrotechnicznych gleby. Firma AVR do pracy z obsypnikami zaleca ciągniki o mocy powyżej 52 kW/ 70 KM.

opr. aj

fot. firmowe

autor dr Artur Jakubek

dr Artur Jakubek

redaktor naczelny magazynu Profi

<p class="MsoNormal">redaktor naczelny magazynu „profi”</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Pamiętaj o serwisie kombajnu

Już teraz pomyśl o przeglądzie Expert Check

czytaj więcej

Nokian: „inteligentne” opony w ciągu 5 lat

Specjalista z Nokian Tyres uważa, że opony „inteligentne” wejdą do powszechnego użytkowania w ciągu najbliższych 5 lat.

czytaj więcej

Dewulf SC 360 – frez uniwersalny

Dewulf wprowadza do sprzedaży największy model frezu z serii SC. Maszyna o szerokości 3,6 m jest wyposażona w 132 noże.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)