Agritechnica 2019: dwa rotory w Sampo-Rosenlew
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Agritechnica 2019: dwa rotory w Sampo-Rosenlew

13.11.2019autor: Jan Józefowicz

Premiera dwurotorowego kombajnu firmy Sampo-Rosenlew na targach w Hanowerze.



Serię Comia rozszerzają modele Comia C20 i Comia C22 z oznaczeniem „2Roto”. Obie maszyny mają dwa rotory zamiast klawiszowego wytrząsacza słomy. Comia C20 ma tradycyjny zespół omłotowy, a model Comia C22 dodatkowy bęben do wstępnego omłotu.

Szerokość bębna młócącego (134 cm) jest identyczna jak w modelach klawiszowych Comia C10 i Comia C12 ze wstępnym bębnem młócącym. Uzupełnieniem serii Comia są dwa mniejsze modele, Comia C6 i Comia C8 ze wstępnym bębnem. W obu przypadkach szerokość bębna wynosi 111 cm.

Większa wydajność

Dzięki nowym modelom dwurotorowym Sampo-Rosenlew wskoczyło do wyższej klasy kombajnów, którą oznacza się cyfrą „6”. Modele Comia C20 i Comia C22 zostały opracowane w Pori (siedzibie firmy) i przetestowane na kilku rynkach. Producent podkreśla, że nowe modele C20 i C22 dobrze pasują do rodziny Comia. Mają kabinę Avara, która firma pokazała przed dwoma laty. Układ omłotowy dostosowano do większej wydajności maszyny. Obejmuje to nowy wariator bębna, wydajny przenośnik ziarna i wydajniejszy zespół sit. Nacisk położono także na czyszczenie ziarna.

Hedery od 3,9 do 7,5 m

Seria Comia obejmuje szeroki zakres maszyn zarówno na mniejsze areały, gdzie w zupełności wystarczy heder o szerokości roboczej 3,9 m (Comia C6) po nowy model Comia C22 z 7,5-metrowym hederem, czyli dla większych gospodarstw.

Sampo - nowa sieć sprzedaży

Dawniej firma sprzedawała kombajny pod markami i sieciami różnych producentów. Teraz ma własną sieć dealerów w Europie pod marką Sampo. Producent wyjaśnia, że dzięki nowej, rozszerzonej ofercie produktów możliwe będzie objęcie szerszego rynku.

Jak wyjaśnia kierownik sprzedaży i marketingu kombajnów zbożowych Karl-Wilhelm Hundertmark, od początku działalności Sampo-Rosenlew dostarczyła na rynek ponad 50 000 kombajnów. Od ponad 150 lat Sampo-Rosenlew Oy ma swoją siedzibę w Pori w Finlandii.

opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

redaktor

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Agritechnica 2019: premiera polskiego siewnika punktowego

Firma Bomet z Węgrowa zaprezentowała na targach Agritechnica mechaniczny siewnik punktowy Serpens. Czterorzędowa maszyna przeznaczona jest dla mniejszych i średnich gospodarstw i współpracuje z ciągnikami o mocy od 55 KM.

czytaj więcej

Czym charakteryzuje się nowy Juwel?

Oferta marki Lemken wzbogaca się o serię lekkich, obracalnych pługów zawieszanych Juwel 6.

czytaj więcej

Jeden traktor do wielu zadań

Funkcjonalność traktorów ogrodowych Al-Ko sprawia, że są sprzętem wielozadaniowym, co pozwala im zastąpić w ogrodzie kosiarkę, pług, walec, a nawet siewnik.  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)