Zapraszamy na seminaria uprawowe top agrar Polska!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Zapraszamy na seminaria uprawowe top agrar Polska!

19.12.2022autor: dr Maria Walerowska

Co roku klimat i unijni urzędnicy fundują rolnikom niespodzianki. W każdym sezonie pojawiają się nowe wyzwania i problemy agrotechniczne, na które nie zawsze łatwo jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Dlatego już po raz kolejny zapraszamy na nasze seminaria uprawowe, na których wraz z ekspertami postaramy się znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania u progu kolejnego sezonu wegetacyjnego.

Przede wszystkim, gdzie szukać oszczędności w uprawie, tak aby nie odbiło się to na planach i jakości. Jak dopasować agrotechnikę zbóż i rzepaku w warunkach coraz dłuższych i ciepłych jesieni, łagodnej zimy oraz suszy?

Nie jest to łatwe zagadnienie, tym bardziej, że w ochronie roślin mamy coraz większe restrykcje. Dlatego będziemy podpowiadać jak zachować skuteczność ochrony z wykorzystaniem różnych metod. Poszukamy także odpowiedzi na pytanie, jaka jest efektywność biologicznej ochrony i na co zwrócić uwagę przy jej stosowaniu.


Na naszych seminariach uprawowych poruszymy następujące problemy:

Jak dopasować agrotechnikę zbóż i rzepaku w warunkach coraz dłuższych i ciepłych jesieni, łagodnej zimy oraz suszy

Jak podnieść i ustabilizować plony kukurydzy i słonecznika czy buraków cukrowych? Co możemy jeszcze poprawić?

Jak dopasować system uprawy do specyficznych warunków gospodarstwa?

Jak poprawić wykorzystanie składników pokarmowych z nawozów

r e k l a m a
Jakie są cele i wyzwania rolnictwa węglowego oraz ekoschematów i jak wprowadzić je w praktyce w gospodarstwie?

Kluczowe punkty w ochronie roślin – liczą się szczegóły. Jak łączyć agrochemikalia, a także  na co zwrócić uwagę w ochronie w uproszczonych systemach uprawy gleby?

Prowadzenie plantacji zbóż i rzepaku na wiosnę 2023 r. – przewidywane scenariusze i zalecenia.

To jedne z wielu zagadnień, o których chcemy dyskutować z naszymi ekspertami podczas naszych seminariów uprawowych wraz z ekspertami, którymi w tym roku będą: prof. Hansgeorg Schönberger, Ferenc Kornis oraz Maximilian Rüdt z niezależnej firmy doradczej N.U. Agrar oraz dr hab. Łukasz Sobiech z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tradycyjnie już nasze spotkania zaplanowaliśmy na początku stycznia 2023 r., tym razem w trzech lokalizacjach stacjonarnie:

·         10 stycznia 2023 – Wojciechów (woj. lubelskie);

·         11 stycznia 2023 – Prószków (k. Opola);

·         12–13 stycznia 2023 – Poznań MTP.


W tym proponujemy także spotkania w wersji online oraz specjalny pakiet 2-dniowego spotkania stacjonarnego w Poznaniu.

Partnerami tegorocznych seminariów uprawowych są firmy: BASF, Claas, Corteva, Innvigo oraz Agreena.


Więcej informacji oraz zapisy na stronie: www.seminaria.topagrar.pl

autor dr Maria Walerowska

dr Maria Walerowska

zastępca redaktora naczelnego, szef działu Uprawa

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Forum Rolników i Agrobiznesu

Sesja Uprawa i Technika I: Precyzyjne maszyny w uprawie i siewie podstawą wysokiego plonu w obecnych warunkach klimatycznych [RELACJA]

Klimat się zmienia, coraz częściej brakuje wody. Nadchodzący Zielony Ład promowany przez UE premiował będzie rolników, którzy poprzez płodozmian i agrotechnikę będą wzbogać glebę w materię organiczną. Podczas naszego Forum o tych wyzwaniach i maszynach, które pozwalają je spełnić mówił Artur Szymczak z firmy Kuhn. 

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Kolejność nawożenia - co pierwsze wapno czy obornik?

Jedno z częstszych pytań dotyczy stosowania wapna i obornika w tym samym roku. Co powinniśmy zastosować w pierwszej kolejności? Wapno czy obornik?

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Zapraszamy na VIII Forum Rolników i Agrobiznesu – Sesja: Uprawa i technika II

Coraz trudniej jest gospodarować w rozchwianych warunkach pogodowych i rynkowych. Obecnie bardzo dużym wyzwaniem jest ochrona upraw w warunkach suszy i upałów. Jedną ze strategicznych potrzeb gleb jest natomiast wprowadzanie w coraz szerszym zakresie międzyplonów, które działają fitosanitarnie, strukturotwórczo i aktywują życie biologiczne. Na te zagadnienia odpowiemy podczas już VIII Forum Rolników i Agrobiznesu. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)