Strauss Farmers Cup: projekt Bardowskiego najlepszy wśród europejskich farmerów!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Strauss Farmers Cup: projekt Bardowskiego najlepszy wśród europejskich farmerów!

16.08.2021autor: Dorota Kolasińska

Niemiecki producent odzieży roboczej przygotował konkurs dla sześciu europejskich rolników. Ich zadanie polegało na przygotowaniu nowego logo firmy w najbardziej kreatywny sposób. 

Strauss przygotował konkurs Farmers Cup, w którym wzięło udział sześciu rolników m.in. z Austrii, Niemiec, Holandii, Szwajcarii i Szwecji oraz Polski. Ich zadanie polegało na przygotowaniu projektu na własnym polu z wykorzystaniem najnowszej rolniczej technologii w łanie różnych gatunków roślin, tak aby w efekcie uzyskać logo firmy widoczne z lotu ptaka. 

W Austrii powstał projekt logo przy pomocy siewnika na łące, z wykorzystaniem trzech roślin – rzeżuchy i koniczyny aleksandyjskiej oraz koniczyny inkarnatki.



W Niemczech na łące wysiano trawę, w miarę wzrostu rolnik przycinał ją w odpowiedni wzór wykorzystując GPS.



W Holandii, z kolei logo przygotował hodowca tulipanów, powstał kolorowy, pachnący wzór.

r e k l a m a


W Szwecji w gospodarstwie, które zajmuje się produkcją mleka, projekt powstał na polu gdzie wysiano rzepak, stewię i zboża.



Natomiast w Szwajcarii logo rolnik wykonał na kwietnej kolorowej łące. 


Grzegorz Bardowski zajął pierwsze miejsce! 

Wśród sześciu rolników, to właśnie Grzegorz Bardowski, jeden ze znanych uczestników programu "Rolnik szuka żony" zajął pierwsze miejsce w konkursie przygotowanym przez Strauss – na najlepszy projekt głosowali fani firmy Strauss. 

W gospodarstwie Grzegorza projekt powstał w jęczmieniu browarnym (jarym). Bardowski podkreśla, że podczas prac polowych pojawiło się wiele problemów. Wśród najważniejszych, które mają wpływ na gęsty łan, to niestety niekorzystna pogoda i słabe wschody. Grzegorz pracował nad projektem około 3 miesięcy.



Mimo obaw, logo wyglądało spektakularnie, a łan był bujny. Oprócz samego loga powstał cały strój farmera z logiem na ubraniu. Grzegorz Bardowski wrócił z żoną do Polski z pucharem za zdobycie pierwszego miejsca. Gratulacje i oby tak dalej!

Film firmy Strauss możesz obejrzeć poniżej! 

dkol

fot. screen z filmu Strauss

autor Dorota Kolasińska

Dorota Kolasińska

<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Jak funkcjonuje pływająca farma krów w Rotterdamie?

Pierwsza na świecie pływająca farma w Rotterdamie zyskuje rozgłos. Żyją na niej 32 krowy, które dziennie dostarczają mieszkańcom miasta 800 litrów mleka.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Kolejność nawożenia - co pierwsze wapno czy obornik?

Jedno z częstszych pytań dotyczy stosowania wapna i obornika w tym samym roku. Co powinniśmy zastosować w pierwszej kolejności? Wapno czy obornik?

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Zapraszamy na VIII Forum Rolników i Agrobiznesu – Sesja: Uprawa i technika II

Coraz trudniej jest gospodarować w rozchwianych warunkach pogodowych i rynkowych. Obecnie bardzo dużym wyzwaniem jest ochrona upraw w warunkach suszy i upałów. Jedną ze strategicznych potrzeb gleb jest natomiast wprowadzanie w coraz szerszym zakresie międzyplonów, które działają fitosanitarnie, strukturotwórczo i aktywują życie biologiczne. Na te zagadnienia odpowiemy podczas już VIII Forum Rolników i Agrobiznesu. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)