Pomocne narzędzia w aplikacji Claas Connect – diagnozowanie usterek i obsługa maszyny
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Pomocne narzędzia w aplikacji Claas Connect – diagnozowanie usterek i obsługa maszyny

18.06.2023autor: Jan Beba

Nowoczesny sprzęt ma coraz więcej przydatnej w pracy elektroniki, która – jak wszystko – lubi się zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie. Firma Claas oferuje aplikację Claas Connect.

Claas Connect  to zbiór e-narzędzi, które pomogą nie tylko zdiagnozować usterkę, ale ułatwiać obsługę maszyn. W Claas Connect każdy zarejestrowany użytkownik maszyn Claas jest w stanie sam rozkodować kod błędu i dowiedzieć się, który z elementów uległ awarii lub jaki parametr wymaga uwagi, znaleźć odpowiednie części i zamówić je online.



Właściciele pras mogą policzyć, ile siatki, sznurka i folii potrzeba, a posiadacze sieczkarni obliczą potrzebną ilość zakiszacza. Z kolei wykaz środków smarnych pomoże w zamówieniu oleju i smarów we właściwej specyfikacji i ilości. Instrukcja obsługi znajdująca się w smartfonie zawsze będzie pod ręką.



Diagnoza usterki za pomocą aplikacji Claas Connect

Oto pakiet aplikacji dostępnych po zarejestrowaniu i wybraniu lokalnego dealera:
  • Parts Doc - katalog części zamiennych online. Szukanie ułatwiają łatwe do zrozumienia rysunki techniczne. Użytkownicy, którzy wypełnili swoje dane i otrzymali od dealera dostęp do katalogu widzą numery części – to istotna różnica w porównaniu z katalogiem online dostępnym dla wszystkich.
  • Parts Shop - sklep internetowy. Jeśli mamy już wybrane numery części i złożymy zamówienie to wybrany wcześniej dealer skontaktuje się z nami i poda dokładną wycenę i czas realizacji zamówienia.
  • Kalkulator bel - pozwala kupować dokładnie tyle materiałów do owijania i prasowania ile potrzeba. Narzędzie jest intuicyjne i proste w obsłudze.
  • Instrukcja obsługi - jeśli maszyna jest wyposażona np. w system sterowania GPS wszelkie dostępne instrukcje z nim związane również będą w twoim smartfonie.
  • Wykaz środków smarnych – po zarejestrowaniu modelu widać jakie materiały i w jakiej ilości są potrzebne. W połączeniu z Remote Service maszyna sama przypomni kiedy należy je wymienić.


r e k l a m a


Poza wyżej opisanymi Claas Connect oferuje dostęp do:
  • podglądu do stanu maszyny online,
  • aplikacji 365FarmNet;
  • konfiguratora maszyn;
  • podglądu parku maszynowego wraz z pozycją na mapie.



Źródło: informacja prasowa
autor Jan Beba

Jan Beba

<p>redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Maszyny rolnicze

Zgrabiarka dwukaruzelowa Claas Liner 2800 Trend z centralnym odkładaniem pokosu

Claas zmodernizował dwukaruzelowe zgrabiarki z centralnym odkładaniem pokosu. W czasie trzeciego pokosu sprawdziliśmy, jak te zmiany wpływają na jakość pracy zgrabiarki Claas Liner 2800 Trend. Zobacz raport z pracy!

czytaj więcej

Najlepsi dealerzy Claas w 2023 roku! Kto zajął I miejsce?

Firma Claas co roku organizuje ankietę wśród użytkowników maszyn swej produkcji, w której wyłaniani są najlepsi dealerzy Claas. Kto zajął I miejsce?

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Stihl – rośnie segment aku

Aku – czyli napęd z baterii ładowanych elektrycznie – to hasło przewodnie firmy Stihl na kolejne lata. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)