Case Luxxum: pojawiły się trzy nowe modele!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Case Luxxum: pojawiły się trzy nowe modele!

26.06.2022autor: Jan Józefowicz

Te wielofunkcyjne modele o mocy 101, 110 i 117 KM przeznaczone są do średniej wielkości gospodarstw hodowlanych i mieszanych. Jakie zmiany?

Te wielofunkcyjne modele o mocy 101, 110 i 117 KM przeznaczone są do średniej wielkości gospodarstw hodowlanych i mieszanych. Nowy czterocylindrowy silnik FPT Stage V, oferowany nadal z półautomatyczną przekładnią ActiveDrive 4 o płynnej zmianie biegów, gwarantuje większą moc i lepszą wydajność. Nowy silnik F5 o większej pojemności 3,6 litra zajmuje tyle samo miejsca, co jego poprzednik, w dalszym ciągu zapewniając modelom Luxxum kompaktowe wymiary ogólne. 

Dynamika pracy pod obciążeniem

Producent wyjaśnia, że nowy silnik ma większą moc użyteczną w dolnym przedziale zakresu oraz nawet o 5% wyższy moment obrotowy. Maksymalny moment obrotowy jest teraz osiągany przy niższej prędkości obrotowej, wynoszącej 1300 obr./min, poprawiając dynamikę pracy silnika pod obciążeniem i zdolność rozruchu przy dużych obciążeniach. 

– Już teraz Luxxum jest bardzo popularnym modelem używanym przez gospodarstwa mieszane i hodowlane, zarówno na obszarach górskich, jak i nizinnych – mówi Can Tümer, Product Marketing Manager. – Najnowsze udoskonalenia technologiczne sprawiają, że jest jeszcze bardziej atrakcyjny do użytku w zastosowaniach na pochyłościach lub z większą przyczepą. Gdy dodać do niego kolejne ulepszenia, staje się prawdziwie wszechstronnym modelem. 

Nowy układ oczyszczania spalin 

Nowe ciągniki Luxxum zyskały również nowy układ oczyszczania spalin, tj. bezobsługowe rozwiązanie „Compact HI-eSCR2”. Aby spełnić wymogi normy Stage V, w układzie tym zastosowano katalizator utleniający do silników wysokoprężnych (DOC), bezobsługowy filtr cząstek stałych i układ selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Case IH twierdzi, że niski, 10-procentowy współczynnik recyrkulacji spalin silnika to obecnie najlepsza dostępna opcja na rynku, która pomaga zoptymalizować spalanie i jednocześnie ograniczyć do minimum używanie układu SCR w jednoczęściowej kompaktowej konstrukcji znajdującej się pod maską. Dzięki niewielkim rozmiarom nie zakłóca widoczności z przodu, ani nie wpływa negatywnie na zwrotność maszyny. Układ oczyszczania spalin Compact HI-eSCR2 nie wymaga konserwacji, co oznacza, że podczas całego cyklu eksploatacji nie ma konieczności wymiany części ani czyszczenia mechanicznego.

opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

<p><u1:p></u1:p>współpracownik PWR Online, wcześniej wieloletni zastępca redaktora naczelnego magazynu "top agrar Polska" i redaktor naczelny magazynu "profi".</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Testy

Nasz test: ciągnik Case IH Farmall 75 A - poręczny traktor z dobrą widocznością

Ciągniki serii Farmall A to dobrze znane i popularne maszyny. Do porównania stanęła najnowsza wersja ciągnika o mocy silnika 75 KM. Sprawdzamy wyniki, pomiary i oceniamy ciągniki 75 KM w wadze lekkiej. Zobacz film z testu ciągnika!

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Prasa RB 344 firmy Case IH w nowej odsłonie

Case IH wprowadza do poprzedniego modelu szereg zmian elementów konstrukcyjnych, których celem jest wzrost wydajności. 

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Stihl – rośnie segment aku

Aku – czyli napęd z baterii ładowanych elektrycznie – to hasło przewodnie firmy Stihl na kolejne lata. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)