Nabijani w butelkę
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nabijani w butelkę

29.04.2020autor: Paulina Janusz-Twardowska

Sprzedałeś piękne, mięsne świnie, a kwity z ubojni świadczą, że to kiepski towar? To może być kant! Sprawdź, jak pośrednicy i rzeźnie naciągają rolników.

Świnie pojechały do rzeźni, pozostało tylko czekać na pieniądze i rozliczenie. Co jednak, gdy na koncie pojawia się niespodziewanie zaniżona kwota, a kwit z rzeźni dowodzi, że nasze zwierzęta wybiły się poniżej średniej albo miały słabą mięsność? W takim przypadku są dwie możliwości: albo świnie nie były tak dobrej jakości, jak się spodziewaliśmy, albo ubojnia robi nas w przysłowiowego konia.
Jak to się dzieje, że na zautomatyzowanej linii ubojowej, w której dane o tuszach gromadzone są na komputerach, dochodzi do przekrętów?

O szarej strefie opowiedzieli nam anonimowo ludzie z branży! Artykuł znajdziesz w majowym wydaniu top świnie w artykule "Nabijani w butelkę"
autor Paulina Janusz-Twardowska

Paulina Janusz-Twardowska

<p>redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności branżowe

Rynek tuczników: świnie przestały tanieć!

Ceny tuczników na szczęście przestały spadać. Dwa tygodnie jednak wystarczyły by stawki za wieprzowinę spadły o blisko 10%.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Hodowcy i pracownicy branży komentują sytuację na rynku trzody chlewnej. Co mówią o cenach świń?

Stabilizacja na rynku wieprzowiny i utrzymujące się od miesięcy stosunkowo wysokie ceny żywca wieprzowego pozwalają odrabiać straty rolnikom. Na rynku od lat nie było takiego ożywienia. Sprawdzamy, jak obecną sytuację komentują uczestnicy rynku.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Ponad 428,4 mln zł wsparcia na odbudowę produkcji trzody chlewnej trafiło do hodowców

Od początku października trwa wypłata wsparcia na odbudowę produkcji trzody chlewnej z ARiMR. Na kontach 27,1 tys. hodowców do tej pory pojawiło się ponad 428,4 tysięcy złotych. Ilu rolników jeszcze czeka na pieniądze?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)