Targi SOMMET DE L'ELEVAGE – co rok coraz większe
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Targi SOMMET DE L'ELEVAGE – co rok coraz większe

04.10.2023autor: dr Mirosława Wieczorek

  Wczoraj wystartowała 32. edycja targów SOMMET DE L'ELEVAGE w Clermont-Ferrand (Francja). Impreza potrwa  do 6 października. To jedne z największych targów w Europie, główne wydarzenie dla hodowców bydła mięsnego, ale także miejsce gdzie spotykają się politycy, instytucje, organizacje rolnicze i związki zawodowe, a ostatnio też influencerzy i blogerzy.

- SOMMET DE L'ELEVAGE z roku na rok rozwija się coraz bardziej i zyskuje znaczenie międzynarodowe. W tym roku gościem honorowym będzie Gruzja, której przedstawiciele szukają tutaj doskonałej genetyki. SOMMET idąc z duchem czasu coraz bardziej koncentruje się na polityce zrównoważonego rozwoju, a tematem przewodnim tegorocznej edycji jest zrównoważona hodowla zwierząt. I jest to zagadnienie na najbliższą dekadę z kulminacją w roku 2026, który ONZ ogłosiła jako Światowy Rok Wypasu i Łąk – mówił Jacques Chazalet, rolnik i prezydent SOMMET DE L'ELEVAGE. 

W tegorocznej edycji zobaczymy 2 000 sztuk bydła (głównie ras mięsnych, cześć poświęcona rasom mlecznym jest zdecydowanie mniejsza), 1 500 wystawców i 100 000 odwiedzających. Program przewiduje wiele atrakcji, w tym m.in. narodowe mistrzostwa dwóch ras bydła: limousin i brown swiss, oraz konkurs międzyregionalny rasy montbeliard.


 

Ponadto, SOMMET DE L'ELEVAGE zorganizuje ponad sto konferencji, obejmujących wszystkie kluczowe kwestie związane z rolnictwem, z naciskiem na zrównoważoną produkcję oraz tradycyjny konkurs wynalazków i innowacji „Sommets d'Or. 

Sommet w liczbach

  • 200 000 m² powierzchni wystawienniczej
  • 1 500 wystawców, w  tym 300 międzynarodowych firm z 32 różnych krajów
  • 100 000 odwiedzających branżowych
  • 2 000 sztuk bydła
  • 24 rasy bydła mięsnego
  • 5 aukcji zwierząt hodowlanych
  • 100 konferencji i sympozjów
  • 35 wizyt na fermach i w zakładach przemysłu rolno-spożywczego
  • 1 Międzynarodowa Gala



mw
Fot. mw


autor dr Mirosława Wieczorek

dr Mirosława Wieczorek

<p>redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Sommet de l'elevage w rozmiarze XXL

  32. edycja targów SOMMET DE L’ELEVAGE odbędzie się w Clermont-Ferrand od 3 do 6 października 2023 roku pod hasłem zrównoważona produkcja bydła. Targi Sommet to nie tylko wydarzenie branży hodowlanej, ale również miejsce, w którym spotykają się politycy, instytucje, organizacje rolnicze i związki zawodowe, influencerzy i blogerzy.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Holenderski program likwidacji gospodarstw: 644 rolników chce wycofać się z hodowli zwierząt

Faza rejestracji do holenderskiego programu likwidacji gospodarstw hodowlanych, a tym samym całkowitego odejścia od utrzymywania zwierząt, trwa już od kilku dobrych miesięcy. Jak dotąd chęć wycofania się z hodowli zgłosiło 644 rolników. A jak to wygląda w poszczególnych grupach zwierząt?

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Niemcy: podejrzenie choroby niebieskiego języka w stadzie owiec w Dolnej Saksonii

Najpierw Nadrenia Północna-Westfalia, teraz Dolna Saksonia. W powiecie Ammerland oficjalnie podejrzewa się wystąpienie choroby niebieskiego języka w stadzie owiec. Trwa oczekiwanie na potwierdzenie przypadku przez instytut wirusologiczny Friedrich-Loeffler-Institut.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)