Superkrowa GMO? Bill Gates ma plan jak powstrzymać zmiany klimatyczne
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Superkrowa GMO? Bill Gates ma plan jak powstrzymać zmiany klimatyczne

17.02.2020autor: Dorota Kolasińska

Bill Gates zajmuje się projektem stworzenia krowy GMO, która miałaby powstrzymać zmiany klimatyczne na świecie. Zamierza stworzyć rasę krów, przystosowaną do trudnych warunków klimatycznych, a jednocześnie wydajną. 

Jak czytamy na portalu GeekWeek.pl Bill Gates od dawna angażuje się w różne inicjatywy mające na celu ochronę naszej planety przed zmianami klimatycznymi, przede wszystkim globalnym ociepleniem. Twierdzi, że największe ilości metanu emitują do atmosfery właśnie krowy.

Podczas Targów Ferma Bydła w miniony weekend zorganizowano debatę, podczas której dyskutowano właśnie na temat emisji gazów cieplarnianych, z podanych danych wynika, że za emisję odpowiada kolejno:

28% – transport
28% – energetyka
22% – przemysł
9 % zwierzęta

r e k l a m a
Więcej na temat debaty "Czy krowy są największym zagrożeniem dla środowiska? – fakty i mity", a także pomysłów dr. Kujawiaka jak zmniejszyć emisję metanu do środowiska przeczytasz TUTAJ

Natomiast Bill Gates postanowił w związku pomysłem ograniczenia emisji metanu zainwestować 40 mln dolarów w projekt utworzenia krowy 2.0 korzystając z inżynierii genetycznej w Global Alliance for Livestock Veterinary Medicines w Edynburgu.

Krowy miałyby produkować mleko w Afryce pobierając mniej paszy, produkując nie kilka lecz kilkadziesiąt litrów mleka, a mięso miałoby być pożywniejsze. Ponadto zwierzęta miałyby emitować mniej gazów cieplarnianych do atmosfery. Krowa 2.0 miałaby przede wszystkim rozwiązać problem głodu i emisji gazów cieplarnianych.

Miliarder chce powstrzymać Afrykańczyków przed migracją na inne kontynenty zapewniając im pracą – bardziej wydajne zwierzęta, a więc zachęcić do zarobienia większych pieniędzy i utrzymania rodzin w Afryce. 



oprac. dkol na podst. geekweek.pl
Fot. poglądowe
autor Dorota Kolasińska

Dorota Kolasińska

<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Za znakowanie żywności, które nie ma GMO zapłacą rolnicy i mleczarnie?

– Od dłuższego czasu próbujemy rozwikłać problem znakowania produktów mleczarskich ze względu na zawartość GMO – mówi Ryszard Masalski, przewodniczący komisji problemowo-gospodarczej KZSM. – Dziś jeśli mamy oznakowanie „bez GMO” lub „bez stosowania GMO”, to oznacza, że krowy były karmione paszami bez GMO. W mleku nie ma GMO. Mleko jako surowiec nie zawiera GMO – jeszcze raz podkreślił Masalski.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Ferma 2020: Czy krowy są największym zagrożeniem dla środowiska? – fakty i mity

Pod tym hasłem Martin Ziaja z PFHBiPM oraz dr Ryszard Kujawiak z Sano Agrar Institiut zorganizowali debatę podczas targów Ferma Bydła w Łodzi.

czytaj więcej

Ferma 2020: złoty medal dla Agrifirm

Złoty medal na targach Ferma w kategorii trzoda chlewna zdobył Agrifirm za koncepcję żywienie prosiąt bez tlenku cynku Aim For Zero.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)