Josef Stangl: czy można połączyć pielenie z opryskiwaniem?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Josef Stangl: czy można połączyć pielenie z opryskiwaniem?

17.12.2022autor: Karol Pomeranek

Podczas Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu red. Jan Beba miał okazję porozmawiać z Josefem Stanglem z firmy Horsch o tym, czy można jednocześnie wykonywać oprysk i pielić, mimo, że obydwa zabiegi wymagają niemałej precyzji. Jak tego dokonać w dużym gospodarstwie?

Czy można połączyć pielenie z opryskiwaniem w sytuacji, gdy oprysk wymaga dużej wydajności, a pielnikiem poruszamy się z mniejszą prędkością? Jak to zrobić w dużym gospodarstwie? Pytał Josefa Stangla z firmy Horsch red. Jan Beba. 
– W ubiegłym roku wprowadziliśmy na rynek pielnik Transformer. Wydajność każdego pielnika jest uzależniona tylko od jego szerokości roboczej, bo prędkość robocza nie może być duża, szczególnie gdy chcemy pracować blisko rzędów roślin. Dlatego proponujemy, aby w pierwszej kolejności standardowym opryskiwaczem wykonać oprysk pasowy – przy nieco większej szerokości pasów – dzięki czemu elementy pielnika nie muszą pracować bardzo blisko chronionych roślin i można wtedy szybciej pracować pielnikiem. 
Na co musimy zwrócić uwagę, kiedy chcemy stosować hybrydową mechaniczno-chemiczną ochronę roślin?
Co na to i pozostałe pytania odpowiedział Josef Stangl? Obejrzyj koniecznie cały wywiad!
autor Karol Pomeranek

Karol Pomeranek

<p>dziennikarz w dziale PWR Online</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Forum Rolników i Agrobiznesu

VII Forum Rolników i Agrobiznesu - tak było na Sali Ziemi w Poznaniu!

Sesja Główna, sześć paneli tematycznych i ponad 1200 uczestników - rolników, ekspertów, polityków i przedstawicieli firm z branży agro - to krótki bilans VII Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu. Po raz kolejny na Forum w Sali Ziemi udowodniło, że jest najważniejszą impreza branżową w Polsce.

czytaj więcej
Forum Rolników i Agrobiznesu

O ochronie roślin przy ograniczeniach chemii podczas VII Forum Rolników i Agrobiznesu

W wyniku unijnego przeglądu substancji środków ochrony roślin zniknęło z naszego rejestru prawie 70% substancji. Poza tym ograniczono stosowanie niektórych z nich, jak choćby neonikotynoidów w zaprawach nasiennych. To jednak nie koniec. Planowane jest wycofanie kolejnych, jak np. większości pyretroidów, tebukonazolu czy chlorotoluronu. Pod znakiem zapytania jest los glifosatu, substancji nr 1 na świecie.

czytaj więcej
Zarządzanie

Polska silnym producentem mleka w Europie. Jakie perspektywy na przyszłość?

Polska jest silnym producentem mleka w Europie, choć to Europa może stracić swoją pozycję na arenie globalnej z powodu ograniczeń, narzucanych przez polityków i aktywistów.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)