Czy rolnictwo ekologiczne może się opłacać rolnikowi? Webinarium
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Czy rolnictwo ekologiczne może się opłacać rolnikowi? Webinarium

25.05.2022autor: Paweł Mikos

Czy rolnictwo ekologiczne daje rolnikowi szansę na konkurencyjność jego gospodarstwa? Jak wygląda procedura konwersję z produkcji konwencjonalnej na ekologiczną i jakie to są koszty? Odpowiedzi uzyskasz podczas webinarium ekologicznego PWR.

Jak przejść z gospodarstwa konwencjonalnego na ekologiczne?

„Rolnictwo ekologiczne - szansa na konkurencyjność i zdrowie konsumentów” – to tytuł webinarium, które 6 czerwca 2022 r. organizuje Polskie Wydawnictwo Rolnicze pod patronatem medialnym m. in. Tygodnika Poradnika Rolniczego.

Czy ekologiczna produkcja w gospodarstwie to ciekawa propozycja i alternatywa dla polskich rolników? W obliczu zbliżającego się Zielonego Ładu i rosnącego zainteresowania konsumentów żywnością eko i bio warto wiedzieć na czym polega ekologiczne rolnictwo, w jaki sposób przejść konwersję z produkcji konwencjonalnej na ekologiczną i z jakimi kosztami oraz procedurami dla rolnika jest to związane.

r e k l a m a

Kto weźmie udział w webinarium o rolnictwie ekologicznym?

O tych zagadnieniach opowiedzą o m.in.:

  • prof. dr hab. Ewa Rembiałkowska z Zakładu Żywności Ekologicznej SGGW w Warszawie, który przedstawi jak rolnictwo ekologiczne wpływa na środowisko naturalne i zdrowie człowieka;
  • Dorota Metera z firmy „Bioekspert”, która wyjaśni cały proces, który rolnik musi przejść by rozpocząć produkcje ekologiczną w swoim gospodarstwie, czyli jak wygląda zgłoszenie, konwersja, kontrole i certyfikacja gospodarstwa ekologicznego,
  • prof. dr hab. Mariusz Maciejczak, dyrektor Instytutu Ekonomii na SGGW przedstawi korzyści i koszty inwestycji w rolnictwo ekologiczne.

Partnerem webinarium jest bank BNP Paribas.

Szczegółowe informacje i zapisy na www.eko.pwr.agro.pl

Zapraszamy serdecznie - udział bezpłatny!

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Wydarzenie dla każdego producenta warzyw! Dni otwarte Instytutu Ogrodnictwa-PIB

Instytut Ogrodnictwa-Państwowy Instytut Badawczy organizuje Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa – PIB. Wydarzenie będzie miało miejsce 22 czerwca 2022 roku w Skierniewicach.

czytaj więcej

Jakimi sposobami walczyć ze zgnilizną twardzikową w rzepaku?

Przy powszechnej odporności najnowszych odmian rzepaku na suchą zgniliznę kapustnych, to zgnilizna twardzikowa wyrasta na główny problem.

czytaj więcej

Użytki zielone a odchwaszczanie. Kiedy i na jakich zasadach są one dopuszczalne?

Chwasty są jedną z głównych przyczyn degradacji i skrócenia okresu użytkowania porostu. Dlatego warto zapobiegać kompensacji chwastów stanowiących w zebranej paszy balast i w pierwszej kolejności robić to metodami agrotechnicznymi.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)